F1GP WłochGP Włoch 2021

Kubica ponownie zastąpi Raikkonena! „To jest tor, który dobrze znam”

Kubica ponownie zastąpi Raikkonena! „To jest tor, który dobrze znam”

Robert Kubica pojedzie ponownie w wyścigu Formuły 1, który będzie 99 występem Polaka w królowej motorsportu. Robert nadal zastępuje Kimiego Raikkonena, który od soboty choruje na koronawirusa i spędza swój czas z rodziną w Szwajcarii. W zeszły weekend Kubica zastąpił Fina podczas wyścigu o GP Holandii i zajął tam przyzwoite 15 miejsce. Było to tym bardziej imponujące, że dokonał tego po bardzo długiej przerwie w jeździe bolidem.

GP Włoch będzie dla Kubicy wyjątkowe nie tylko ze względu na to, że czuje się tam jak w domu, ale będzie mógł również sprawdzić wraz z resztą kierowców nowy format weekendu, w którym kwalifikacje odbywają się w piątek, a w sobotę mamy wyścig kwalifikacyjny. Nie jest to najlepsza wiadomość dla Roberta, który potrzebuje jak najwięcej czasu za kółkiem bolidu, ponieważ znowu będzie tylko jeden trening na ustawienie samochodu przed kwalifikacjami.

Oto, co powiedział Robert przed weekendem o GP Włoch:

Patronite

Robert Kubica:

„Przede wszystkim chcę podzielić się najlepszymi życzeniami dla Kimiego: mam nadzieję, że całkowicie wyzdrowieje i wkrótce wróci do kokpitu. Nie mogę się doczekać ścigania na Monzy, niesamowitym torze, na którym w 2006 roku zdobyłem swoje pierwsze podium. W przeciwieństwie do Zandvoort, jest to tor, który dobrze znam i to mi pomoże, zwłaszcza że weekendowy format sprintu kwalifikacyjnego oznacza, że ​​będzie jedną krótka sesja treningowa. Jestem zadowolony z tego, co zrobiłem w Holandii i nie mogę się doczekać, aby pomóc zespołowi jeszcze raz w Monzy.”

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close