F1

Kubica docenił polskich fanów: „Są wszędzie. Nawet tam, gdzie nie mogą”

Kubica docenił polskich fanów: „Są wszędzie. Nawet tam, gdzie nie mogą”

Robert Kubica nie miał okazji do ścigania się w 2020 roku i nie ma go w tym sezonie w stawce kierowców etatowych F1, ale to nie znaczy, że nie czuł wsparcia naszych wspaniałych polskich kibiców. Kubica ma nadzieję, że po zakończeniu obecnej sytuacji będzie mógł ponownie powitać fanów.

Kibice byli nieobecni przez większość sezonu 2020 a to wszystko przez pandemię koronawirusa. Kiedy wreszcie zaczął się sezon F1, był za zamkniętymi drzwiami.

Kubica był wdzięczny, widząc tak niesamowite wsparcie ze strony swoich polskich fanów, mimo że nie zostali wpuszczeni:

Robert Kubica

„Z pewnością to, czego nam brakowało w zeszłym roku, to kibice i zdecydowanie jest to coś, czego brakuje nie tylko w Formule 1, ale ogólnie w sportach motorowych.

Dla mnie jako kierowcy, kibice odgrywają ważną rolę, a Formuła 1 nie jest bez nich taka sama. Mam nadzieję, że pewnego dnia będziemy mogli powitać ich z powrotem. Zawsze miło jest ich zobaczyć. Zobaczenie kilku polskich flag na trybunach w zeszłym sezonie było niesamowite. Polscy kibice zawsze mogą znaleźć sposób, by okazać mi swoje wsparcie, a nawet jeśli nie pozwolono im umieścić swoich flag. To bardzo miłe i doceniam to. Jak powiedziałem wcześniej, mam nadzieję, że pewnego dnia będziemy mogli zobaczyć się na wyścigach i w padoku, wracając do dawnych czasów.”

„Światowa prezentacja bolidu w moim kraju to bardzo szczególne wydarzenie”

Wczoraj Warszawa była gospodarzem światowej inauguracji bolidu C41, a Robert opisał to wydarzenie jako impuls dla całego kraju.

Robert Kubica

„Zawsze była tu wielka pasja do sportów motorowych, ale dodatkowo Orlen wykonuje świetną robotę i po raz pierwszy w historii naszego kraju mamy prezentację zespołu, zespół F1 jest prezentowany w naszym kraju. Myślę, że to bardzo szczególne wydarzenie.

I jest to coś, co daje również dodatkowy impuls polskim kibicom, ale nie tylko fanom w Polsce, ale ogólnie w kraju. Zawsze jestem bardzo dumny, że reprezentuję Polskę na całym świecie.”

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *