F1

Koniec złudzeń, Giovinazzi potwierdzony jako kierowca Alfy Romeo Racing na 2020r.

Koniec złudzeń, Giovinazzi potwierdzony jako kierowca Alfa Romeo Racing na 2020r.

Alfa Romeo Racing przedłuży swoją relację z Antonio Giovinazzim na Mistrzostwa Świata Formuły 1 w 2020 roku. 25-letni włoski kierowca będzie rywalizować w swoim drugim pełnym sezonie z drużyną, która zadebiutowała w tym sporcie w 2017 roku.

Po zdobyciu pierwszych punktów w Formule 1 podczas Grand Prix Austrii, Antonio stał się kierowcą wyczynowym, dopasowując się do swojego doświadczonego kolegi z zespołu, Kimiego Räikkönena, i wielokrotnie walczył o punkty, a zdobył je w swoim rodzinnym wyścigu na Monzy i w Singapurze.

Antonio Giovinazzi: „Bardzo się cieszę, że zostaję z zespołem na 2020 rok. Jestem wdzięczny za niesamowity poziom wsparcia, jaki otrzymałem w pierwszym pełnym sezonie w Formule 1: z wszystkimi w zespole współpracowało mi się dobrze, odkąd dołączyłem i nie mogę się doczekać dalszej wspólnej podróży. W tym roku wiele się nauczyliśmy i jestem pewien, że możemy zrobić duży krok naprzód w przyszłym sezonie. Nie będę już debiutantem, więc nie będzie dla mnie żadnych usprawiedliwień: chcę być konkurencyjny od samego początku mistrzostw i odwdzięczyć się za pewność siebie, jaką dała mi drużyna”.

Oznacza to, że wszystkie miejsca na sezon 2020, poza jednym w zespole Williamsa, zostały rozdane i przypuszczenia o możliwości jazdy Kubicy w Alfie Romeo na miejscu kierowcy etatowego właśnie zostały rozwiane ostatecznie. Oznacza to, że Polski kierowca jeśli w przyszłym sezonie będzie brał udział w jazdach bolidami Formuły 1, to tylko jako kierowca rozwojowy.

Nico Hulkenberg również przez taką decyzję Alfy Romeo został pozbawiony szans na jazdę w F1 w 2020 roku jako etatowy kierowca, ponieważ otwarcie mówi, że wolałby zakończyć karierę niż ścigać się dla brytyjskiego zespołu.

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close