F1

Kimi Raikkonen opuszcza Ferrari i dołącza do Saubera!

Kimi Raikkonen opuszcza Ferrari i dołącza do Saubera!

Scuderia Ferrari oficjalnie ogłosiła, że Kimi Raikkonen opuści ich szeregi po sezonie 2018! Dodatkowo, bardzo szybko ekipa Alfa Romeo Sauber wypuściła oświadczenie, w którym potwierdzają zatrudnienie Raikkonena na sezon 2019! Maurizio Arrivabene wypowiedział się na temat odejścia Kimiego z Ferrari.

Przez te wszystkie lata, zaangażowanie Kimiego w zespół było fundamentalne, zarówno w roli kierowcy, jak i od strony ludzkiej. Odgrywał kluczową rolę w rozwoju ekipy i zawsze był świetnym graczem zespołowym. Jako Mistrz Świata w Ferrari, zawsze będzie częścią historii teamu i rodziny. Dziękujemy Kimiemu za wszystko i życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłości!

Maurizio Arrivabene

38-letni Fin wygrał tytuł mistrzowski w 2007 roku, w swoim pierwszym sezonie w Ferrari i pozostaje ostatnim mistrzem dla Ferrari. Nie wygrał jednak żadnego wyścigu od czasu powrotu do Scuderii w 2014 roku. Spodziewamy się, że Charles Leclerc zostanie wkrótce ogłoszony nowym kierowcą Ferrari, który zwalnia miejsce w Sauberze, na które wskakuje Kimi Raikkonen.

Podpisanie Kimiego Raikkonena jako kierowcę jest ważne dla naszego projektu i zbliża nas do celu, jakim jest czynienie ciągłego postępu w przyszłości. Niepodważalny talent i doświadczenie tego zawodnika będzie kluczowe dla rozwoju naszego samochodu, ale także całego zespołu. Razem będziemy stanowili w 2019 roku silną strukturę!

Frederic Vasseur

Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com

Podobne

Close