F1

Kimi Raikkonen o nowym bolidzie: To jest krok do przodu

Kimi Raikkonen o nowym bolidzie: To jest krok do przodu

Na dzisiejszej konferencji Orlenu z Alfą Romeo pojawiło się wiele osobistości z Alfa Romeo Racing Orlen, w tym najbardziej doświadczony kierowca w stawce, Kimi Raikkonen. Udało się go dzisiaj spytać o kilka istotnych kwestii dotyczących samochodu oraz celów zespołu na bieżący sezon.

Pierwszym pytaniem do Fina była prośba o refleksje po pierwszych trzech dniach testów w nowym sezonie:

To jest krok do przodu w porównaniu z zeszłym rokiem, ale ciągle mamy wiele do nauczenia się z nową konstrukcją. Koncentrujemy się w tym momencie na testach i pracy nad bolidem, żeby był jak najlepszy. Mamy w tym tygodniu kolejne trzy dni w bolidzie i zobaczymy, jak będzie. To nie jest tak, że go lubię czy go nie lubię, jest tak szybki jak reszta zespołów środka stawki ale pierwszy prawdziwy test nadejdzie dopiero z pierwszymi wyścigami.

Następnie Raikkonen dostał pytanie o swoje cele i nadzieje na ten sezon:

Zrobimy wszystko, co w naszej mocy i zobaczymy jak to wyjdzie.

Kolejna tura testów w Barcelonie zaczyna się już 26 lutego na torze w Montmelo. Kierowca z Finlandii ma dostać podczas tej tury półtora dnia za kółkiem, Antonio jeden dzień a nasz Robert Kubica otrzyma pół dnia za sterami bolidu C39. Na relację z padoku zapraszamy na naszą stronę.

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close