F1

Karuzela ruszyła! Ocon za Hulkenberga w Renault na 2020 rok

Karuzela ruszyła! Ocon za Hulkenberga w Renault na 2020 rok

Zespół Renault F1 potwierdza, że ​​Esteban Ocon połączy siły z Danielem Ricciardo od 2020 r. Duet francusko-australijski będzie miał za zadanie kontynuować postępy zespołu podczas piątego sezonu w F1.

Dwudziestodwuletni Esteban z Normandii we Francji dołączy do zespołu Renault F1 na podstawie wieloletniego kontraktu. Francuz jest dobrze znany Renault i Enstone, będąc kierowcą rezerwowym Renault w 2016 r., a także młodszym członkiem programu Lotus.

Esteban zadebiutował w wyścigu F1 w połowie 2016 r. W Manor Racing, a następnie przeniósł się do Sahara Force India F1 Team w 2017 r. W swoim pierwszym pełnym sezonie w tym sporcie zdobył 87 punktów i bardzo godną pochwały ósmą pozycję w mistrzostwach kierowców. W 2018 roku Esteban dodał kolejne 49 punktów do swojego wyniku F1, zanim dołączył do zespołu Mercedes AMG Petronas F1 Team jako kierowca rezerwowy na sezon 2019.

CV Estebana w juniorskiej formule jest równie godne uwagi, z tytułem serii GP3 2015 i tytułem Europejskiej Formuły 3 FIA 2014, a także licznymi zwycięstwami w Formule Renault.

Cyril Abiteboul, szef zespołu Renault F1 Team o pozyskaniu Estebana:

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, mogąc współpracować z Estebanem przez następne dwa sezony. W swojej karierze w F1 Esteban doświadczył wzlotów i upadków tego sportu i w pełni rozumiał potrzebę wykorzystania każdej możliwej szansy. Oprócz użyczenia swojego naturalnego talentu, naszym celem będzie skupienie się na jego naturalnej energii i popędzie, które zostały zintensyfikowane przez rok przerwy od wyścigów, a od nas zależy, czy wcielimy je w kolejną fazę rozwoju zespołu. Pokazał swoją zdolność do zdobywania punktów, ma duży profesjonalizm na torze i poza nim, a jego niedawne doświadczenie jako kierowca rezerwowy dla obecnych mistrzów świata będzie cennym atutem dla rozwoju całego naszego zespołu. Chciałbym podziękować Nico za jego fenomenalne zaangażowanie i ogromny wkład w nasze postępy w ciągu ostatnich trzech sezonów. Kiedy Nico zdecydował się do nas dołączyć, zespół był na dziewiątym miejscu. W zeszłym roku doprowadził nas do czwartego miejsca i zajął siódme miejsce wśród kierowców. Zbliżające się zakończenie jego kontraktu sprawiło, że decyzja ta była trudna, ponieważ Nico był filarem tego postępu. Pierwsza część tego sezonu była trudniejsza, ale wiem, że możemy na niego liczyć i wspólnie realizować zadania przez drugą część sezonu.

Esteban Ocon o podpisaniu kontraktu z Renault:

Przede wszystkim jestem bardzo dumny z tego, że mogę zostać kierowcą Renault. Dorastałem w Enstone, zaczynając od Lotusa w 2010 roku, a następnie od Renault. Jestem bardzo przywiązany do tego zespołu i wszystkich, którzy tam pracują; to oni są tymi, którzy otworzyli mi drzwi do sportów motorowych na najwyższym poziomie. Po drugie, cieszę się, że zespół z dużymi ambicjami dał mi możliwość ponownego wykazania się umiejętnościami na najwyższym poziomie F1. Odpowiedzialność tę traktuję bardzo poważnie. Zaufanie, które mają we mnie, aby pomóc w rozwoju zespołu, stanowi bardzo pozytywną presję i nie mogę się doczekać, aby dać z siebie wszystko.

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close