F1

Jost Capito nowym CEO Williamsa

Jost Capito nowym CEO Williamsa

Jak poinformował dziś zespół Williams poprzez swoje media społecznościowe, nowym szefem stajni z Grove został Jost Capito. W komunikacie poinformowano, że Niemiec rozpocznie swoją pracę od 1 lutego 2021 roku. Warto zaznaczyć, że ma on bogate CV w którym najbardziej imponujące wydaje się być stanowisko dyrektora do spraw sportów motorowych grupy Volkswagen. Niemiec rozpoczął swoją karierę zawodniczą w motorsporcie w latach siedemdziesiątych. Zaczęło się od wyścigów motocyklowych, a skończyło wygraniem w kategorii ciężarówek w rajdzie Dakar w roku 1985. Po 5 latach w BMW M GmbH, dołączył do Porsche jako zarządzający programem wyścigowym przed przejściem do Sauber Petronas Engeering w 1996. Był pracownikiem Forda, w którym pełnił rolę dyrektora ds. motorsportu w szerokim zakresie, dotykającym różnych kategorii – od F1 (reprezentując Jordana) do WRC (mistrzostwo świata w latach 2005 i 2006 WRC). W 2012 roku dołączył do Volkswagena, który za czasów Capito odnosił największe sukcesy. Przez cztery lata jego kadencji, każdego roku wspomniana stajnia wygrywała mistrzostwo świata WRC.

Jeśli chodzi o F1, 62-latek ma krótkie doświadczenie. Poza przygodą w Jordanie przyszły szef Williamsa pracował przez krótki okres w McLarenie (od września do grudnia 2016 roku). Po nieudanym epizodzie w królowej sportów motorowych, wrócił do Volkswagena. Jak Capito odnajdzie się w roli człowieka odpowiedzialnego za powrót legendy F1 do formy sprzed lat? Tego nie wiemy, chociaż same roszady w zespole Williams po odejściu Claire, wydają się być pozytywne. Stajnia poinformowała również, że posadę szefa zespołu F1 zachowa Simon Roberts. Sam Capito wydaje się być podekscytowany nowym wyzwaniem:

 “To wielki zaszczyt dla mnie. Dołączenie do Williamsa jest szalenie ekscytujące w tych wymagających czasach zarówno dla mnie jak i zespołu. Podchodzę do tego wyzwania z wielkim szacunkiem.”

Jost Capito

źródło: williamsf1.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *