F1

Jordan: „Wybór Vettela to błąd”

Jordan: „Wybór Vettela to błąd”

W udzielonym niedawno wywiadzie dla portalu F1 Insider, Eddie Jordan stwierdził, że zatrudnienie Sebastiana Vettela w zespole Aston Martin jest błędem. Głównym argumentem popierającym tę tezę, który wytoczył Jordan dotyczył poprzedniego sezonu w wykonaniu 4-krotnego mistrza świata:

„To wspaniale, że do nich dołączył, ale Aston Martin popełnił błąd, podpisując z nim umowęW trakcie ostatnich dwóch sezonów Vettel wypadł blado na tle Charlesa Leclerca. Różnice były zauważalne. Nie wiem dlaczego poszło mu tak źle, skoro jeszcze niedawno zdobył cztery tytuły mistrza świata.”

Eddie Jordan

Kolejnym aspektem, który poddaje w wątpliwość Jordan jest słuszność decyzji dotyczącej rozstania się z byłym pracownikiem stajni z Silverstone. Oczywiście mowa o Serio Perezie, który w sezonie 2020 był w bardzo dobrej formie co potwierdziły liczby. Meksykanin zakończył sezon 2021 na czwartej pozycji, gromadząc 125 punktów. W porównaniu do Lance’a Strolla, który „generalkę” zakończył na jedenastej pozycji. był to wynik lepszy o 50 oczek. Warto również zaznaczyć, że popularny „Checo” przejechał o jedno Grand Prix mniej od Kanadyjczyka, co było spowodowane przez chorobę Pereza:

„Myślę, że Vettel jest u schyłku swojej kariery, w przeciwieństwie do Checo. Jeżeli decyzja należałaby do mnie, postawiłbym na Pereza. Dzięki niemu Red Bull zyskał pierwszorzędnego kierowcę. Nikt nie myśli, że będzie tak szybki jak Verstappen, ale jest świetnym kierowcą, który zwłaszcza w wyścigu zrobi to, o co prosi go zespół, czyli będzie na tyle blisko Maxa, by móc wywrzeć presję na Mercedesie.

Eddie Jordan

Założyciel zespołu Jordan Grand Prix w kilku słowach wypowiedział się o przyszłym partnerze zespołowym Vettela, którym będzie naturalnie wspomniany wcześniej Lance Stroll. Irlandczyk wykazał mieszane nastawienie co do umiejętności Kanadyjczyka:

„W przeciwieństwie do Pereza, nigdy nie wiadomo jak dany wyścig przejedzie Stroll. Czasami jeździ dobrze, a innym razem bardzo źle. Nie jest to kwestia stała”

Eddie Jordan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *