F1GP Abu DhabiGP Abu Dhabi 2019

Hulkenberg: Jak wsiadłem do samochodu musiałem zostawić za sobą wszystkie emocje

Hulkenberg: Jak wsiadłem do samochodu musiałem zostawić za sobą wszystkie emocje

Nico Hulkenberg nie ukrywał, że jest zadowolony kwalifikacji. Po wczorajszym rozczarowującym dniu przyszedł czas na lepszy. Jest to tym ważniejsze dla Niemca, że była to ostatnia jego sesja kwalifikacyjna z Renault F1 Team. Tak skomentował swój występ w kwalifikacjach:

Zająłem dziś dziesiąte miejsce. Byłem zadowolony z okrążeń, które wykonałem podczas wszystkich trzech sesji. Na początku było to trochę trudne, starałem się wyczuć balans w bolidzie i robiłem, co mogłem. Wczoraj trochę się cofnęliśmy, ale wyzdrowieliśmy i znaleźliśmy trochę wydajności w trakcie 24 godzin. To pozytywne dla zespołu, ponieważ oba samochody znalazły się w Q3. Myślę, że jutro będzie ekscytująco i ciasno. Jesteśmy w wyścigu o piąte miejsce i po to jest ta gra.

Następnie dostał pytanie o to, jak bardzo emocjonalnie podszedł do swoich ostatnich kwalifikacji w Formule 1 na co najmniej rok:

Zawsze są emocje. Sport i wyścigi zawsze generują emocje. Ale jak wsiadłem do samochodu musiałem zostawić to wszystko za sobą i skupić się na swojej robocie. Jak widać po wyniku, chyba się udało. Jestem skupiony na jutrzejszym dniu bo jesteśmy w walce o piąte miejsce.

Ostatni wyścig Niemca w barwach Renault już jutro o 14.10 na torze Yas Marina Circuit.

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close