F1

Honda opuszcza Formułę 1!

Honda opuszcza Formułę 1!

Ta informacja spadła na świat Formuły 1, jak grom z jasnego nieba. Honda opuszcza sport po sezonie 2021! Tym samym pod znakiem zapytania staje dalsza przyszłość zespołów Red Bull Racing oraz Scuderia AlphaTauri. Ekipy pod szyldem Red Bulla muszą rozglądać się za nowym dostawcą silników i to na sezon, który przewiduje ogromne zmiany regulacji technicznych i prawdziwą rewolucję w Królowej Sportów Motorowych.

Honda przedstawia powody tej decyzji dość klarownie. Japoński producent chce na dobre zaangażować się w projekt przejścia na neutralność emisyjną do 2050 roku. Aby osiągnąć ten cel, Honda musi całkowicie zmienić układ sił i priorytetów w firmie. Duża część zasobów i wiedzy, dotychczas wykorzystywanych przy pracy w F1, zostanie ulokowana właśnie przy nowym projekcie. Japończycy chcą skupić się na całkowicie nowym podejściu do konstruowania jednostek napędowych w samochodach i pracować nad nowymi technologiami baterii. Te prace tak naprawdę już się rozpoczęły. W kwietniu tego roku Honda stworzyła nowy dział, Innovative Research Excellence, Power Unit & Energy.

Honda powróciła do Formuły 1 w sezonie 2015 razem z McLarenem. Po trudnych kilku latach, w których otwarcie krytykował ich cały zespół i ich największa gwiazda – Fernando Alonso, Japończycy związali się z Red Bullem. To partnerstwo pozwoliło wrócić Hondzie na szczyt. Dotychczas udało im się wygrać 3 wyścigi w 2019 oraz 2 w 2020 (dotychczas). Jak Honda podaje w swojej informacji prasowej, motorsport pozostaje w jej DNA. Firma wciąż będzie pasjonować się wyzwaniami związanymi z byciem numerem 1 we wszystkich kategoriach, w których uczestniczy.

Patronite

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *