F1

Haas rozstaje się z Rich Energy

Haas rozstaje się z Rich Energy

Amerykański zespół Formuły 1, którego od początku rywalizacji jako sponsor tytularny wspierała firma produkująca napoje energetyczne poinformował w poniedziałek, że na dobre zakończył swoją współpracę z Rich Energy.

Już na początku lipca doszło do zaskakującego oświadczenia Rich Energy na Twitterze. Prezes William Storey poinformował w nim, że rozwiązują współpracę z ekipą Haasa ze skutkiem natychmiastowym. Decyzja ta miała być spowodowana słabymi wynikami ekipy z Kannapolis.

Jednak prawdziwym problemem brytyjskiej marki napojów energetycznych był przegrany proces sądowy z producentem rowerów Whyte Bikes. Związany był ze skopiowaniem znaku towarowego tej marki. Usunięcie dotychczasowego logo i wypłata należnych Whyte Bikes roszczeń wiąże się z ogromnymi kosztami.

Choć pierwszy kryzys związany ze sponsoringiem teamu F1 został chwilowo zażegnany to w poniedziałek po GP Włoch zespół wydał oficjalne oświadczenie. Możemy się z niego dowiedzieć, że Haas nie posiada już sponsora tytularnego. A przynajmniej nie jest nim Rich Energy.

Haas F1 Team i Rich Energy podjęli decyzję o zakończeniu współpracy w Formule 1 ze skutkiem natychmiastowym. Choć dzięki niej marka uzyskała znaczącą ekspozycję i stała się rozpoznawalna, to proces restrukturyzacji firmy Rich Energy zmusił ją do zmiany strategii. Obie strony wspólnie uznały, że najlepszym wyjściem będzie dla nich rozwiązanie umowy sponsorskiej. Haas F1 Team pragnie podziękować firmie i życzy jej udziałowcom jak najlepiej.

Zmiana ta nie będzie wiązać się z przemalowaniem bolidu i ogólną zmianą barw. Do końca roku wszystko pozostanie w barwach czerni i złota. Usunięte zostaną jedynie logotypy Rich Energy.

 

Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close