F1

Grosjean i Magnussen zostają w zespole Haas!

Grosjean i Magnussen zostają w zespole Haas!

Dzisiaj zespół Haas F1 Team ogłosił, że Romain Grosjean i Kevin Magnussen pozostają z nimi na rok 2019. Francuz dołączył do ekipy w 2016 roku, a Duńczyk pojawił się tam rok później. Przyszły sezon będzie dziewiątym w karierze Romaina i piątym w wykonaniu Kevina w Formule 1.

Gunther Steiner – Haas F1 Team

Od samego początku chcieliśmy dwóch doświadczonych kierowców, którzy mogliby przyspieszyć rozwój naszego samochodu i zespołu. Teraz takich mamy. Znacznie się poprawiliśmy względem ubiegłego roku, więc zachowanie obu zawodników było łatwą decyzją.

W swoim zaledwie trzecim sezonie, zespół Haasa zajmuje piątą lokatę w klasyfikacji konstruktorów. Amerykanie zgromadzili do tej pory 76 punktów i do 4 miejsca zajmowanego przez Renault tracą ich 15, 18 punktów za sobą mając z kolei McLarena. W latach 2016 i 2017 ekipa kończyła mistrzostwa na 8 miejscu, ale w 2018 zanotowała mocny postęp. Ich celem jest przełamanie w tym roku bariery 100 zdobytych oczek.

Gunther Steiner – Haas F1 Team

Myślę, że złamanie bariery 100 punktów jest możliwe. Zrobimy to z Romainem i Kevinem. Obaj naciskają na siebie, aby stać się jeszcze lepszymi kierowcami. Ich feedback pozwala także nam dodatkowo się rozwijać. To nie przypadek, że w ich drugim wspólnym roku Haas przeżywa swój najlepszy okres. Zatrzymując ich obu mierzymy jeszcze wyżej na rok 2019.

Romain Grosjean

To imponujące, co ten zespół osiągnął w relatywnie krótkim czasie. To bardzo ważne dla mnie, ponieważ jestem tu od początku. Wszyscy włożyliśmy wiele zaangażowania i poświęcenia w to, aby uczynić Haas F1 Team tak konkurencyjnym. Bardzo się cieszę z kontynuowania tej przygody i reprezentowania zespołu i wszystkich jego partnerów. Gene Haas zbudował coś specjalnego, coś co możemy uczynić jeszcze lepszym – to dla mnie zaszczyt, że mogę być tego częścią.

Kevin Magnussen

Nigdy nie byłem w lepszej sytuacji niż w zespole Haas F1 Team. To ekipa przepełniona kierowcami wyścigowymi i wszyscy walczymy o to samo. Wszystko jest zawsze jasne. Gene Hass stawia na efektywność. On i Gunther Steiner stworzyli środowisko, które wyciska z ludzi to, co najlepsze. Wszyscy wierzymy w siebie nawzajem i właśnie dlatego osiągnęliśmy do tej pory tak dużo.

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie