F1

GP Arabii Saudyjskiej od 2021 roku

GP Arabii Saudyjskiej od 2021 roku

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, F1 ogłosiła dziś, że władze królowej sportów motorowych zawarły długoterminowy kontrakt z Saudyjską Federacją Motocyklową i Samochodową dotyczący organizacji GP Arabii Saudyjskiej. Jak się okazuje, wyścig odbywać się będzie w stolicy kraju – Dżeddzie. Sama nitka ma przebiegać wzdłuż wybrzeża Morza Czerwonego. Co ciekawe, świeżo ogłoszona runda to kolejny wyścig po GP Singapuru i GP Bahrajnu, który odbywać ma się po zachodzie słońca. Pełny kalendarz sezonu 2021 ma być ogłoszony wkrótce. Szef F1, Chase Carrey w samych superlatywach wypowiedział się o nawiązaniu nowej współpracy:

Chase Carey na temat GP Arabii Saudyjskiej

“Jesteśmy podekscytowani mogąc powitać Arabię Saudyjską na pokładzie F1 w roku 2021. Kraj ten w ostatnich latach staje się kolebką sportu, dostarczając rozrywki w postaci wielu eventów. Region jest dla nas niezwykle ważny. 70% populacji osób poniżej 30 roku życia potencjalnie może być nowymi odbiorcami F1.”

W podobnym tonie wypowiedział się również książę Abdulaziz Bin Turki AlFaisal Al Saud, który pełni rolę ministra sportu Arabii Saudyjskiej:

Książę Abdulaziz Bin Turki AlFaisal Al Saud

„Nieważne gdzie organizowane są wyścigi, Formuła 1 to sport, który łączy ludzi w celebrowaniu okazji. Nie możemy doczekać się dzielenia tego unikalnego doświadczenia. Z niecierpliwością czekamy na pokazanie Dżeddy szerszemu gronu widzów. Dla wielu Saudyjczyków to spełnienie marzeń.”-


Źródło: f1.com

Patronite

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *