F1

GP Azerbejdżanu prawdopodobnie zostanie przełożone. Kiedy doczekamy się startu sezonu?

GP Azerbejdżanu prawdopodobnie zostanie odwołane. Kiedy doczekamy się startu sezonu?

Pandemia koronawirusa sieje na świecie coraz większą panikę. Państwa zamykają granice, ludzie zostają w domach, a wszelkie eventy na większą skalę są odwoływane.

W zeszłym tygodniu promotorzy torów i władze F1 doszły do porozumienia i przeniosły wszystkie majowe Grand Prix na późniejszy termin poza GP Monako, które zostało odwołane w 2020 roku. Teraz dowiadujemy się, że prawdopodobnie taki sam los czeka GP Azerbejdżanu, które miało się rozpocząć na początku czerwca.

Promotorzy GP w Baku zdecydowali, że nie ma sensu kontynuować tego wydarzenia. Ponieważ wyścig ten jest uliczny, budowa toru będzie musiałaby się wkrótce rozpocząć – a ogromna niepewność co do tego, kiedy wirus przestanie się rozprzestrzeniać, skłoniła ich do działania.

Chase Carey, dyrektor generalny Formula One group, dał do zrozumienia, że sytuacja jest dynamiczna i nie wiadomo, kiedy zacznie się obecny sezon:

„Zdajemy sobie sprawę, że każdy chce wiedzieć, co będzie dalej w Formule 1 w 2020 r.” – powiedział. „Nie możemy dziś udzielić konkretnych odpowiedzi, biorąc pod uwagę płynność sytuacji. Planujemy jednak rozpoczęcie sezonu mistrzowskiego 2020, gdy tylko będzie to bezpieczne. Codziennie kontaktujemy się z ekspertami i urzędnikami, oceniając, jak pójdziemy naprzód w ciągu najbliższych kilku miesięcy.”

Następne w kolejce będzie GP Kanady. Problem jest taki, że w Ameryce Północnej wirus rozprzestrzenia się równie szybko. Dodatkowo żona premiera Kanady zachorowała ostatnio na COVID-19, co może mieć wpływ na bardziej radykalne decyzje w sprawie zagrożenia epidemiologicznego ze strony rządzących w tym kraju. Na ten moment, możemy tylko czekać.

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close