F1GP AustriiGP Austrii 2019

Norris: P5 jest moim marzeniem do osiągnięcia w tym wyścigu

Norris: P5 jest moim marzeniem do osiągnięcia w tym wyścigu

Lando Norris jest bardzo zadowolony po wczorajszych kwalifikacjach i ma nadzieję na dobry start do jutrzejszego wyścigu. Oto, co powiedział:

Po okrążeniu byłem bardzo zadowolony i razem z zespołem osiągnęliśmy wszystko, co chcieliśmy i mogliśmy. Zespół dał mi dobry samochód i zrobiłem to, co do mnie należało. Jestem zadowolony przez cały weekend. Jedyna rzecz, którą mogliśmy zrobić lepiej to być przed Magnussenem jeśli chodzi o czas. Zrobiliśmy dobrą robotę narazie w ten weekend.

Brytyjski kierowca wypowiedział się też o szansach w jutrzejszym wyścigu:

Myślę, że startowanie przed bolidami z czołowych zespołów nie jest takie trudne. Red Bull był za mną na Paul Ricard i starałem się robić jak najlepszą robotę, żeby utrzymać go za sobą więc myślę, że osiągnę dobry wynik. Wydaje mi się, że Vettel bez problemu mnie wyprzedzi bo ma dużo szybszy samochód ale oczywiście postaram się go potrzymać za swoimi plecami jak najdłużej, ponieważ nie idę na kompromisy przy ściganiu się.

Młodszemu z kierowców McLarena zostało też zadane pytanie, jak widzi swoje szanse w tym wyścigu na osiągnięcie życiowego sukcesu:

Mój najlepszy dotąd wyścig to chyba Bahrajn, zająłem tam szóste miejsce. Spróbuję powalczyć o najleszpy swój wynik ale Vettel jest za mną i będzie bardzo szybki, ale oczywiście będę walczył i robił wszystko co w mojej mocy, P5 jest moim marzeniem na ten wyścig. Nie wiemy co się wydarzy w wyścigu. Mamy dobre tempo wyścigowe i spróbujemy razem z zespołem iśc przed siebie.

Zobaczymy, jak spisze się młody Brytyjczyk, ale należy mu się dobra pozycja po świetnych kwalifikacjach i jak dotąd udanym sezonie. Warto zwrócić na niego uwagę w wyścigu, bo może być dobra walka z kilkoma kierowcami w jego wykonaniu. Wyścig o GP Austrii na torze Red Bull Ring zacznie się o godzinie 15:10.

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close