F1

Gasly zostaje w rodzinie Red Bulla na kolejny sezon

Gasly zostaje w rodzinie Red Bulla na kolejny sezon

Scuderia AlphaTauri i Pierre Gasly ogłosili przedłużenie swojej współpracy na sezon 2021. Oznacza to koniec plotek o przenosinach doskonale spisującego się w tym roku Francuza do Renault.

Gasly dołączył do ekipy z Faenzy w 2017 roku, potem zaliczył krótki i nieudany występ w barwach Red Bull Racing. Po powrocie do juniorskiego teamu Czerwonych Byków w połowie sezonu 2019, zaczął udowadniać, że pomimo tego potknięcia, zasługuje na miejsce w Formule 1. Swoimi tegorocznymi występami, regularnym punktowaniem i pierwszym wygranym wyścigiem na Monzy zasłużył sobie na miano jednego z najlepszych kierowców sezonu. Tym samym potwierdził także, że środowisko, w którym obecnie pracuje jest dla niego optymalne i pozwala zapomnieć o niedawnych wpadkach.

Jestem niezwykle szczęśliwy, że moja przygoda z AlphaTauri będzie miała swój ciąg dalszy w sezonie 2021! W tym roku idzie nam bardzo dobrze, możliwe, że to będzie najlepszy sezon w historii zespołu. Czuję, że łączy nas silna więź i wykorzystujemy razem każdą okazję, która nam się nadarza. Najlepszą z nich było oczywiście Grand Prix Włoch. Wygranie mojego pierwszego w karierze wyścigu na Monzy było dla mnie wyjątkowym momentem i cieszę się, że mogłem zapewnić ekipie jej drugą wygraną w historii. Jestem z tego bardzo dumny. Zrobię wszystko, by naciskać na zespół i jednocześnie biorę odpowiedzialność za to, by zaprowadzić ich najwyżej, jak się da. Z ekscytacją patrzę na przyszłoroczne wyzwania i kontynuację współpracy z AlphaTauri, jako marką odzieżową i jako zespołem wyścigowym. – Pierre Gasly.

Również szef ekipy AlphaTauri wyraża zadowolenie z zatrzymania swojego kierowcy. Jeśli w przyszłym sezonie faktycznie dołączy do nich debiutant, wiedza Gasly’ego może okazać się dla teamu niezbędna.

Jestem zachwycony tym, że Pierre zostanie z nami na kolejny sezon. Jest członkiem programu kierowców Red Bulla od wielu lat i mam nadzieję, że pozostanie z Red Bullem na także wiele kolejnych. Odkąd wrócił do nas w zeszłym roku, na każdym kroku udowadnia swoje wysokie umiejętności. Zdobył dla nas dwa podia – drugie miejsce w Brazylii 2019 roku i tegoroczne zwycięstwo w naszym domowym wyścigu na Monzy. Pierre udowodnił, że jest bardzo konkurencyjny dzięki swojemu wspaniałemu kunsztowi wyścigowemu. Wykorzystuje potencjał samochodu do maximum i przywozi nam cenne informacje zwrotne. Jest silny psychicznie, zawsze zmotywowany i kiedy wyznacza sobie cel, daje z siebie wszystko, by go osiągnąć. – Franz Tost

Tym samym kolejny puzzel układanki wskoczył na swoje miejsce. Niezagrożona wydaje się tym samym pozycja Estebana Ocona na kolejny sezon w barwach Alpine. Do wyścigu o fotel w seniorskiej stajni Red Bulla, zgodnie z przewidywaniami, nadal stają zaś zawodnicy spoza ich programu rozwoju młodych kierowców. Alex Albon po kiepskim występie w Portugalii nie ma bowiem zbyt wiele szans na to, by zatrzymać swoje miejsce. Na potwierdzenie czeka także drugi z foteli w AlphaTauri.

 

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także
Close