F1GP BrazyliiGP Brazylii 2019

Gasly po wyścigu w Brazylii: „Jestem szczęśliwy w Toro Rosso z Hondą”

Gasly po wyścigu w Brazylii: „Jestem szczęśliwy w Toro Rosso z Hondą”

Francuz ponownie udowadnia po zdegradowaniu do zespołu Toro Rosso, że jest dobrym kierowcą. Od kiedy wrócił do stajni z Faenzy, Pierre ponownie odżył i zaczął jeździć tak, jak w zeszłym sezonie. Kulminacją tego był weekend w Brazylii. Najpierw pojechał bardzo dobre kwalifikacje, w których był 7 (po karze dla Leclerca uplasował się na 6 miejscu), a następnie pojechał niemal perfekcyjny wyścig korzystając perfekcyjnie z tego, co dało mu Toro Rosso oraz Honda.

Po wyścigu Francuz powiedział:

To moje pierwsze podium w karierze i nigdy tego nie zapomnę. Nie wiem co powiedzieć, to bardzo emocjonalny moment. Chłopaki z Toro Rosso dali mi fantastyczny samochód, od kiedy tu wróciłem. Jestem szczęśliwy z zespołem i Hondą, to najlepszy dzień w moim życiu.

O wydarzeniach z wyścigu powiedział tak:

To właśnie kocham w wyścigach samochodowych: emocje i walka. Walczyłem do końca. Starałem się naciskać jak najmocniej, a pojawiła się okazja, którą wykorzystałem. Miałem świetny finał z Lewisem, starając się zdobywać jak najwięcej km/h przy maksymalnej prędkości. Bez osiągniętego postępu (przez Hondę) nie byłoby to możliwe.

Jak Francuz poradzi sobie w następnym sezonie i czy kiedykolwiek będzie miał jeszcze szansę jazdy w zespole Red Bull Racing? Ciężko powiedzieć bo wydaje się, że u Helmuta Marko jest skreślony. Jednak podobnie było z Daniilem Kvyatem, a w tym roku powrócił do Toro Rosso i zapowiada się na to, że zagrzeje tam miejsce na dłużej.

Źródło: GPTODAY.net

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close