F1

Formuła 1 będzie się ścigać w Miami!

Formuła 1 będzie się ścigać w Miami!

Formuła 1 wraca na Florydę. Zupełnie nowe Miami Grand Prix dołączy do kalendarza F1 w 2022 roku. Wyścig odbędzie się na nowej trasie w kompleksie Hard Rock Stadium w Miami Gardens. Nie potwierdzono jeszcze dokładnej daty wyścigu. Prezes F1 Stefano Domenicali powiedział, że spodziewa się pierwszego wyścigu z 10-letniej umowy w drugim kwartale 2022 roku.

Sam tor będzie miał 5,41 km i będzie składał się z 19 zakrętów, trzech prostych i potencjału dla trzech stref DRS, z szacowaną prędkością maksymalną 320 km/h. Hard Rock Stadium – wielofunkcyjne centrum sportowo-rozrywkowe, na którym odbyło się sześć Super Bowls, dwa Baseball World Series i liczne koncerty rockowe – znajdzie się w samym sercu toru. Zaprojektowano go tak, aby zachęcać do ostrego ścigania przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Miami będzie 11. miejscem w USA, w którym pojawi się Formuła 1 od rozpoczęcia mistrzostw w 1950 roku. Po Indianapolis, Sebring, Riverside, Watkins Glen, Long Beach, Las Vegas, Detroit, Dallas, Phoenix i Circuit of The Americas w Austin.

Wyścig zapewni dodatkowy impuls turystyczny i wpływ ekonomiczny na lokalne firmy. Promotor będzie ściśle współpracował z lokalną społecznością, aby zapewnić przydział biletów ze zniżką dla mieszkańców Miami Gardens. Ponadto będzie istniał program wspierający lokalne firmy i społeczność, aby zapewnić im pełne korzyści z wyścigu odbywającego się w Miami Gardens. W tym program edukacyjny STEM przez F1 in Schools, a także możliwość udziału lokalnych firm w weekend wyścigowy.

Stefano Domenicali

„Z radością ogłaszamy, że Formuła 1 będzie ścigać się w Miami począwszy od 2022 r. Stany Zjednoczone są dla nas kluczowym rynkiem wzrostu. Jesteśmy bardzo zachęceni naszym rosnącym zasięgiem w USA, który będzie dodatkowo wspierany przez ten ekscytujący drugi wyścig. Będziemy ściśle współpracować z zespołem z Hard Rock Stadium i FIA, aby mieć pewność, że tor zapewni ekscytujące wyścigi, ale także pozostawi pozytywny i trwały wkład w rozwój lokalnej społeczności. Jesteśmy wdzięczni naszym fanom, Miami Gardens oraz lokalnej branży turystycznej za ich cierpliwość i wsparcie podczas całego procesu. Nie możemy się doczekać, aby po raz pierwszy w historii naszego sportu przywieźć do Miami największe widowisko wyścigowe na świecie.”

Tom Garfinkel

„Kampus rozrywkowy Hard Rock Stadium w Miami Gardens istnieje po to, aby gościć największe globalne imprezy, które przyniosą korzyści całemu regionowi Miami. A wyścigi Formuły 1 są tak duże, jak to tylko możliwe. Współpracowaliśmy z wyspecjalizowanymi projektantami nad stworzeniem toru wyścigowego, który zapewni wspaniałe wyścigi. Mamy nadzieję, że stworzymy najlepsze w swojej klasie, unikalne doświadczenia dla fanów, które będą odzwierciedlać różnorodny i dynamiczny charakter Miami. Pragnę podziękować wszystkim za pracę nad wprowadzeniem tego niezwykle wpływowego wydarzenia tutaj na wiele lat.”


Strona internetowa F1 – KLIK!

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *