AKTUALNOŚCI WRCF1

Esteban Ocon negocjuje z Williamsem!

Esteban Ocon negocjuje z Williamsem!

Esteban Ocon przyznał, że negocjuje z Williamsem odnośnie jazdy w 2019 roku, ale nie jest pewien, czy umowa zostanie podpisana. Francuz ma opuścić Force India pod koniec roku, a zastąpić ma go Lance Stroll, którego ojciec kontroluje teraz zespół z Silverstone.

Ocon miał już wstępne umowy z Renault i McLarenem, zanim zdecydowali się na podpisanie kontraktów kolejno z Danielem Ricciardo i Lando Norrisem. Ocon przyznał, że Williams jest jego ostatnim szansą na jazdę w F1 w sezonie 2019.

Nie wiem, czy mogę iść do Williamsa. Negocjujemy i mamy nadzieję, że wszystko się ułoży. Brak umowy na następny sezon nie jest katastrofą, ale nigdy nie wiadomo, jak sprawy zakończą się w Formule 1. Mogę obiecać, że jeśli mi się nie uda, to w przyszłym roku zrobię co w mojej mocy, aby z pewnością powrócić do F1 w 2020 r. 

Mercedes uprzednio oświadczył, że ​​nie wyrzuci Ocona z programu juniorskiego, tak jak miało to miejsce w przypadku Pascala Wehrleina. Chociaż może nie wystarczyć dla niego miejsca w F1 w przyszłym roku, 22-latek jest przekonany, że będzie jeździł w Królowej Motorsportu w 2020 roku.

To trochę dziwne, ponieważ miałem kontakt z dwoma dużymi zespołami, co dla większości kierowców jest tylko marzeniem, ale znajdziemy rozwiązanie.

Byłem zaskoczony, kiedy Renault podpisało kontrakt z Danielem Ricciardo, Renault wyjaśniło, że dzieje się tak, ponieważ byłem w programie Mercedesa, ale nie zgadzam się z Cyrilem Abiteboulem. Tak, jestem kierowcą Mercedesa, ale gdybym był w Renault, nie miałoby to znaczenia. Jestem trochę zły, że jako sportowiec liczy się nie tylko wasz sportowy dorobek.

Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu RallyPL. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Close
Close