F1

Ecclestone stawia sprawę jasno: Odwołać sezon i przeprowadzić w 2021 roku

Ecclestone stawia sprawę jasno: Odwołać sezon i przeprowadzić w 2021 roku

Do tej pory Formula 1 jako organizacja przeniosła 6 wyścigów, a jeden został odwołany. Wszystko to związane jest z pandemią koronawirusa na świecie i wygląda na to, że kolejne wyścigi mogą zostać przenoszone.

Bernie kończy w tym roku 90 lat i z wielkim szacunkiem podchodzi do wirusa, który wypłynął z Chin. Przez prawie trzy tygodnie Brytyjczyk był izolowany ze swoją żoną Fabianą, całym personelem i ponad 500 zwierzętami na swojej ogromnej farmie 120 kilometrów na północ od Sao Paulo.

„Kiedy polecieliśmy do Brazylii, Corona nie była wielkim problemem z 13 zakażonymi ludźmi!” (teraz jest ok. 4000 chorych i ponad 120 zmarłych).

Według Brytyjczyka, sytuacja w Formule 1 jest przerażająca:

„Ciągle rozmawiają o wyścigach, w których nadal chcą brać udział. W tej chwili powiedziałbym to bardzo wyraźnie: trzeba anulować Mistrzostwa Świata 2020. To jedyna opcja, która nie wprowadzi nikogo do kuchni diabła. Formuła 1 marzy, że odłożone wydarzenia po prostu będą miały nową datę. Większość organizatorów, którzy przygotowują się rok na określoną datę, z pewnością nie weźmą udziału. A jeśli tak, to tylko przy znacznych potrąceniach opłat licencyjnych! Powinniśmy zacząć ściganie w 2021 od nowa. Wówczas każdy będzie miał wystarczająco dużo czasu, żeby przemyśleć sprawę.

Z pewnością Bernie ma wiele racji i zgadzam się z nim. Pytanie jest takie, czy on postąpiłby inaczej niż obecni włodarze F1 czy zwlekałby tak samo?

Źródło: blick.ch

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close