F1

Dyrektor techniczny McLarena chwali Renault: „Znacznie poprawili jednostkę napędową”

Dyrektor techniczny McLarena chwali Renault: „Znacznie poprawili jednostkę napędową”

Od kilku lat Cyril Abiteboul mierzy się w Renault z wieloma przeciwnościami losu. Co prawda sam zespół zdaje się wypadać o wiele lepiej niż choćby w 2016 roku, ale jednostka napędowa wciąż odstawała od najlepszych konstrukcji w F1.

Przez problemy z jednostką napędową ekipa z Enstone straciła swojego największego sojusznika – Red Bull Racing. To z silnikami francuskiej stajni Vettel i Red Bull zdobyli cztery tytuły z rzędu. Jednak sentyment kończy się tam, gdzie zaczyna się niezadowolenie i pieniądze. Pod koniec 2020 roku zakończy się również ich współpraca z ekipą McLaren Racing.

W zeszłym sezonie jednak sytuacja się nieco zmieniła, ponieważ Renault zbudował naprawdę konkurencyjny silnik. Przyznaje to dyrektor techniczny ekipy McLarena dla serwisu crash.net, James Key:

Myślę, że jednym z pozytywnych wyników ubiegłego roku jest to, że Renault zrobił bardzo widoczny krok do przodu, dane i prędkość na prostej itd. To zdecydowanie było częścią tego, jak zespół poprawił się w zeszłym roku.

Myślę, że konkurencyjność – chociaż widzieliśmy, jak Ferrari kradnie trochę show – konkurencyjność silnika Renault była całkiem dobra w zeszłym roku i bardzo dobrze rywalizowała z silnikami klienckimi Mercedesa, a Honda nie była tak daleko.

Zobaczymy, jak teraz przejdziemy do tego w sezonie 2020, ale czasy, kiedy jednostki silnikowe były zupełnie na innym poziomie, skończyły się i różnica jest znikoma.

 

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close