F1GP FrancjiGP Francji 2019

Dwie pięciosekundowe kary dla Ricciardo! Spadł z P7 na P11

Dwie pięciosekundowe kary dla Ricciardo! Spadł z P7 na P11

Daniel Ricciardo nie będzie wspominał weekendu we Francji dobrze pomimo tego, że w kwalifikacjach i wyścigu poszło zespołowi Renault bardzo dobrze. Na metę Australijczyk wjechał na 7 miejscu, jednak przez decyzje sędziowskie za incydenty na ostatnim okrążeniu, Ricciardo dostał dwukrotnie karę 5 sekund i spadł na 11 pozycję.

Pierwszą karę kierowca Renault dostał za wyprzedzenie Lando Norrisa nie zmieszczając się w granicach toru. Wracając spoza granic toru Ricciardo według sędziów niebezpiecznie powrócił na linię wyścigową i spowodował zagrożenie na torze, wymuszając na zawodniku McLarena reakcję i wyjazd poza normalną linię jazdy w tym zakręcie.

Drugą karę sędziowie przyznali Danielowi za opuszczenie toru i zyskanie przez to pozycji na torze. Daniel na drugiej części prostej Mistral chciał wyprzedzić Kimiego Raikkonena po wewnętrznej, przez co wyjechał poza limity toru i wrócił na tor już przed bolidem Fina.

Kary te w literze prawa były niewątplwie słuszne, jednak kibice i kierowcy mówią, że chcą ostrzejszego ścigania, a takie kary będą powodowały takie zachowania zawodników, które nie będą miały nic wspólnego z dobrym i widowiskowym ściganiem.

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także
Close
Close
Close