F1

Domenicali chce powrotu kibiców na tory

Domenicali chce powrotu kibiców na tory

Stefano Domenicali, pełniący od niedawna funkcję CEO w Formule 1, wyraził nadzieję, że kibice powrócą na tory jeszcze przed końcem sezonu 2021.

Tegoroczny kalendarz jest wypełniony po brzegi – znajdują się w nim bowiem aż dwadzieścia trzy wyścigi. Jednak już teraz wiemy, że początek rywalizacji został przesunięty względem pierwotnych planów. Runda w Australii nie otworzy sezonu z uwagi na utrudnienia związane z przymusową kwarantanną. W związku z tym jej rolę przejęło Grand Prix Bahrajnu. Pod znakiem zapytania stoją także nadal Chiny.

Domenicali przyznaje jednak, że jest pozytywnie nastawiony i zwraca uwagę na to, że w roku 2020 Formuła 1 doskonale poradziła sobie w trudnych, pandemicznych warunkach.

Nadal znajdujemy się w sytuacji pandemii. Jednak dzięki Chase’owi [Carey’owi – przyp. red.] i całej rodzinie F1, byliśmy w stanie zorganizować siedemnaście wyścigów. Zaliczyliśmy pełny sezon, chociaż na jego początku nikt nie sądził, że będzie to możliwe. Teraz w naszych planach krótkoterminowych jest zapewnienie tego, aby nadchodzący sezon wystartował we właściwy sposób.

Odwołanie wielu zaplanowanych wyścigów w zeszłym roku, a także fakt, że prawie każda runda odbywała się za zamkniętymi drzwiami, znacznie zmniejszyło przychody F1. Właściciele F1, Liberty Media, wprowadzili wiele zmian, aby pomóc zespołom przetrwać ten trudny czas. Włoch jest jednak świadomy tego, że nieobecność kibiców na wyścigach zmniejsza wartość sportu dla sponsorów. I choć powrót do normalności jest jeszcze daleko przed nami, Domenicali uważa, że fanom będzie w tym roku dane zasiąść na trybunach.

Chcę być optymistą. Mam nadzieję, że to jest naprawdę rok, w którym będziemy zmierzać ku końcowi tej sytuacji. Wierzę także, że pod jego koniec będziemy już mieli Grand Prix, które będą mogły gościć kibiców. Jeśli ten kryzys potrwa dłużej, to może to zagrozić temu, co udało nam się wypracować.

Źródło: racefans.net

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *