F1

Debiut Sainza w barwach Ferrari

Debiut Sainza w barwach Ferrari

W tym tygodniu na torze Fiorano miały miejsce testy zespołu Ferrari przed nadchodzącym sezonem 2020. Brała w nim udział lwia część zawodników należących do zespołu z Maranello. W bolidzie SF71H z 2018 roku w czasie testów zasiedli Charles Leclerc, Callum Illot,  Mick Schumacher, Giuliano Alesi, Robert Shwartzman, a także Marcus Armstrong. Kierowcą dla którego testy były wyjątkowo istotne był nowy nabytek Ferrari – Carlos Sainz. Hiszpan w trakcie 5-dniowych jazd przejechał w sumie 100 okrążeń wykonując szeroki program testowy.

Pierwsze kroki w nowym zespole

Była to pierwsza okazja byłego zawodnika McLarena na zapoznanie się z metodologią i sposobem pracy kolejnego pracodawcy. Z uwagi na specyficzne wymogi dotyczące kierowców podczas testów po ubiegłorocznym GP Abu Dhabi, Sainz nie mógł wtedy sprawdzić się w nowej roli. 

Po zakończonych testach Hiszpan zaznaczył, że pierwszy dzień jazd był dla niego niezapomnianym przeżyciem. „Nawet okrążenie instalacyjne było ekscytujące” – dodał Sainz, którego w Fiorano dopingował ojciec. 

„Udało nam się przejść przez obszerny program jazd. Mogłem zapoznać się z  inżynierami i mechanikami, kierownicą oraz procedurami, które oczywiście są nieco inne niż w samochodzie, którym jeździłem w zeszłym sezonie. To było bardzo miłe, że mój ojciec był tam w tak ważnym momencie mojej kariery.”

„Chciałbym podziękować Mattii [Binotto przyp. red], Laurentowi [Mekiesowi przyp. red] i wszystkim w Ferrari za tak ciepłe powitanie i tak pozytywny pierwszy dzień w samochodzie z 2018 roku.”

„Jestem bardzo szczęśliwy i nie mogłem sobie życzyć lepszego startu”.

Carlos Sainz

Przejmujący obowiązki po Sebastianie Vettelu Hiszpan, w testach jechał w środę i w czwartek, zmieniając Charlesa Leclerca. Były to pierwsze obowiązki służbowe Monakijczyka, który niedawno zakończył wygrał walkę z COVID-19. Po zakończonych w środę jazdach, Leclerc wrócił do Maranello na dopasowanie siedzenia do samochodu na następny sezon. Testy zakończył w piątek Callum Illot, zmieniając jadącego wcześniej Micha Schumachera. 

źródło: the-race.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *