F1

Cyril Abiteboul poza Renault

Cyril Abiteboul poza Renault

Dnia 11 stycznia 2021 koncern Renault poinformował poprzez swoje media społecznościowe, że Cyril Abiteboul nie jest już związany kontraktem z francuską stajnią. Zgodnie z doniesieniami, cały proces rozpoczął ubiegłoroczny transfer Luci de Meo, który dołączył do Renault na stanowisko dyrektora generalnego. Jednym z pierwszych ruchów włoskiego biznesmena, pracującego wcześniej w Seacie było właśnie zwolnienie Abiteboula. Na ten moment szefem powiązanej z Renault marki Alpine jest Laurent Rossi, czyli aktualny dyrektor ds. strategii i rozwoju biznesowego grupy Renault. Oczywiście bezpośrednim zwiechrznikiem Rossiego jest wspomniany wcześniej de Meo. 

Wracając do Abiteboula, w kilku zdaniach wyraził się on na temat dotychczasowej współpracy z Renault, doceniając ich udział w karierze francuza:

“Chciałbym podziękować grupie Renault za wiarę, którą we mnie włożyli na przestrzeni lat. Szczególnie w okresie restrukturyzacji w roku 2016. Chciałbym podziękować Luce de Meo za to, że zaangażował mnie w budowę  Alpine. Życzę powodzenia w dalszej pracy przy projekcie.”

Cyril Abiteboul

Na temat odejścia zaufanego pracownika, wypowiedział się również  CEO grupy Renault:

Chciałbym gorąco podziękować Cyrilowi ​​za jego niestrudzone zaangażowanie, które doprowadziło zespół Renault F1 z przedostatniego miejsca w 2016 roku do podium w zeszłym sezonie.

„Jego niezwykła praca w F1 od 2007 roku pozwala nam patrzeć pozytywnie w przyszłość. Silny zespół i nowa tożsamość Alpine F1 Team to coś co w naszych nadziejach pozwoli nam regularnie zdobywać podia.”

Luca de Meo

Na ten moment osobą typowaną na miejsce Abiteboula jest Davide Brivio, do niedawna kierujący zespołem Suzuki w MotoGP. 

źródło: f1.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *