F1Testy Barcelona 2020Testy, Barcelona

Carlos Sainz pewny siebie przed nowym sezonem, ale obawia się BWT Racing Point

Carlos Sainz pewny siebie przed nowym sezonem, ale obawia się BWT Racing Point

Carlos Sainz ma w tym roku ciężkie zadanie do wykonania wraz z Lando Norrisem. Będą chcieli utrzymać dobre, czwarte miejsce z poprzedniego sezonu ale może to być nie lada wyzwaniem, szczególnie patrząc na popisy ze strony Racing Point. Mimo wszystko Carlos uspokaja i mówi, że niczego nie można wywróżyć po testach i trzeba się wstrzymać z oceną do Australii, a sam jest zadowolony z postawy McLarena:

Jestem szczęśliwy z docisku, jaki mamy w samochodzie – tak samo jak Lando. Samochód jest przez to stabilniejszy i dużo lepiej się nim jeździ, szczególnie w sektorze pierwszym i drugim. Mamy też dobry balans. Ostatni sektor wygląda dużo lepiej niż podczas poprzednich dni, ale wciąż musimy popracować w fabryce i dopracować bolid tak, aby jeździł optymalnie w wolnych zakrętach.

Ciężko jest powiedzieć o walce w środku stawki. Każdy może być na innym trybie pracy silnika, mieć więcej bądź mniej paliwa więc nie możemy mieć za dużo konkluzji po testach ale my z siebie jesteśmy zadowoleni. Natomiast jeśli miałbym personalnie obstawiać, to najszybsi w walce o środek stawki mogą się okazać Racing Point i Alpha Tauri. Mam jednak nadzieję, że pozostaniemy na czele środka stawki tak jak w zeszłym roku.

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *