F1

„Był filarem F1” – Charlie Whiting nie żyje

Dziś w nocy czasu Polskiego, w Melbourne w wieku 66 lat, na trzy dni przed Grand Prix Australii zmarł Charlie Whiting. Jako przyczynę śmierci dyrektora wyścigów podano zator płucny. Charlie Whiting swoja karierę w Formule 1 rozpoczął w roku 1977. Pracował wtedy w zespole Hesketh a trzy lata później przeszedł do Brabhama. Od 1997 roku pełnił rolę dyrektora wyścigów. Jean Todt, szef FIA powiedział:

„Z ogromnym smutkiem dowiedziałem się o nagłym odejściu Charliego. Znam Charliego Whitinga od wielu lat i był świetnym Dyrektorem Wyścigu, centralną i niepowtarzalną postacią w Formule 1, która ucieleśniała etykę i ducha tego fantastycznego sportu.” „Formuła 1 straciła wiernego przyjaciela i charyzmatycznego ambasadora. Wszystkie moje myśli, kieruje teraz ku jego rodzinie, przyjaciołom i wszystkim miłośnikom Formuły 1”.

Ross Brawn powiedział:

„Znam Charliego przez całe moje życie wyścigowe. Pracowaliśmy razem jako mechanicy, zostaliśmy przyjaciółmi i spędziliśmy wiele czasu razem na torach wyścigowych na całym świecie. Byłem pełen ogromnego smutku, gdy usłyszałem tę tragiczną wiadomość. Jestem zdruzgotany. To wielka strata nie tylko dla mnie osobiście, ale także dla całej rodziny Formuły 1, FIA i całego sportu motorowego”.

Sebastian Vettel:

„Byłem tak samo zszokowany, jak wszyscy, jeszcze teraz, kiedy usłyszałem wiadomości tego ranka, szczególnie dlatego, że rozmawiałem z nim wczoraj i szedłem razem z nim po pierwszych kilku zakrętach. Trudno to zrozumieć, gdy kogoś już nie ma.”

Lewis Hamilton:

„Znam Charliego odkąd zacząłem w 2007 roku… Moje myśli i modlitwy są z jego rodziną. To, co zrobił dla sportu, jego zaangażowanie, naprawdę był filarem… Taka ikoniczna postać w świecie sportu i tak wiele nam wniósł. Niech spoczywa w pokoju.”

Robert Kubica:

„To trudny moment. Widziałam Sebastiana idącego wczoraj z Charliem i pomyślałam, że nie będę im przeszkadzał, ponieważ miałam go zobaczyć w piątek na odprawie dla kierowców. Niestety tak nie będzie. To bardzo smutne. Był swego rodzaju ikoną Formuły 1, ale nie tylko Formuły 1. Był… zawodnikiem, który również przestrzegał wszystkich przepisów. Naprawdę był osobą, której zawsze możesz zaufać i którą możesz powierzyć, więc to bardzo smutny moment. Moje myśli są z jego rodziną ”

Max Verstappen:

„Oczywiście był to duży szok, zwłaszcza, że ​​spędziłem dzień z nim w Genewie kilka tygodni temu i mieliśmy dobrą rozmowę, po prostu o wielu rzeczach. Miał tylko 66 lat, więc myślę, że po prostu musimy doceniać każdy dzień i każdy ranek, kiedy się budzisz, i że cieszysz się życiem i nie chodzi tylko o Formułę 1, ale o wiele innych rzeczy w życiu – to tylko jedna część tego. Myślę, że w tej chwili najważniejsze jest to, żeby nasze myśli kierować do rodziny i przyjaciół oraz bliskich. „

Daniel Ricciardo:

„Był otwarty i wiele zrobił dla tego sportu. Będziemy mieć, oczywiście, bardzo, bardzo miłe i pozytywne wspomnienia o nim.”

Sergio Perez:

„To było fantastyczne [pracować z Charliem]. Był takim dobrym facetem. W tym sporcie rzadko spotyka się tak spokojnego, uroczego faceta, bliskiego przyjaciela. Szczerze mówiąc, nie mam nic złego do powiedzenia na jego temat. Nic. To tylko dobre rzeczy. Wszystkie moje myśli kieruję do jego rodziny.”

Valtteri Bottas „Bardzo smutne i surrealistyczne wieści przed GP Australii. Nie mogę w to uwierzyć. Moje myśli są z rodziną i przyjaciółmi. Zrobił tyle dla sportu, który kochamy. Spoczywaj w pokoju Charlie. ” Marcus Ericsson:

„Właśnie dotarłem do Melbourne ze straszną wiadomością o śmierci Charliego Whitinga. Charlie był jedną z najlepszych i najbardziej szanowanych postaci w F1, a przede wszystkim wspaniałą osobą. To wielka strata dla naszego sportu. Będziemy za nim bardzo tęsknić!”

Charles Leclerc:

„Straszne wieści z Melbourne. Wszystkie moje myśli idą do rodziny Charliego. Świat sportów motorowych będzie za tobą tęsknić”

Carlos Sainz:

„Był bardzo otwarty, otwarty na młodych kierowców. Pamiętam, że mój pierwszy rok był szczególnie agresywny, a on nie przychodził do mnie, żeby mi powiedzieć, żeby się uspokoić. Mówił: Myślę, że to wspaniałe, co robisz z Formułą 1, zarówno Max, jak i ty pokazujecie nowe standardy jazdy trochę bardziej agresywnie. Nie powiedział mi, żebym przestał, powiedział mi tylko: bądź ostrożny, jesteś świetny dla F1″

Toto Wolff, dyrektor zespołu Mercedes:

„Charlie był fantastycznym ambasadorem naszego sportu i prawdziwym strażnikiem jego najlepszych interesów; wszyscy, którzy mieli szczęście poznać go, będą tęsknić za jego uśmiechem i humorem. W imieniu całej rodziny sportów motorowych Mercedesa przesyłam nasze najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom Charliego. ”

Mattia Binotto, szef zespołu Ferrari

„Charlie był prawdziwym profesjonalistą. Co więcej, był wspaniałym człowiekiem, który zawsze traktował wszystkich z szacunkiem. Niezmordowany ekspert w dziedzinie sportów motorowych, pomógł uczynić F1 bezpieczniejszym i lepszym sportem. Był filarem Formuły 1.”

Tagi

Podobne

Close