F1GP HiszpaniiGP Hiszpanii 2019

Być może ostatni raz… – Zapowiedź GP Hiszpanii 2019

Być może ostatni raz… – Zapowiedź GP Hiszpanii 2019

Grand Prix Azerbejdżanu nie było najgorsze, ale… chyba wszyscy spodziewali się czegoś więcej, prawda? Po dwóch tygodniach przerwy od F1 powracamy do śledzenia zmagań kierowców w Królowej Sportów Motorowych. Tym razem kierowcy kierują na legendarny obiekt, który według doniesień może zniknąć z kalendarza już w przyszłym roku, a zastąpić go miałby holenderski Zandvoort! Tor pod Barceloną znają chyba wszyscy. Może i nie jest on idealny do wyprzedzania, ale w przeszłości zdarzało się nam oglądać na nim interesujące spektakle. Warto wspomnieć chociażby kraksę obu Mercedesów w 2016 roku, która umożliwiła Maxowi Verstappenowi sięgnięcie po pierwsze zwycięstwo w Formule 1, w debiutanckim wyścigu za kierownicą Red Bulla. Zapraszamy na zapowiedź GP Hiszpanii 2019!

Zachęcamy również do typowania wyników nadchodzącego wyścigu w ramach typera na naszej stronie! Link tutaj – KLIK!

Informacje o torze

Circuit de Barcelona-Catalunya to tor położony w małym miasteczku Montmeló na północ od Barcelony. Pierwsze Grand Prix odbyło się tutaj w 1991 roku i wygrał je Nigel Mansell za kierownicą bolidu Williams-Renault. Obiekt może nie być zbyt atrakcyjny dla kibiców, ponieważ odbywa się tutaj wiele testów i wszyscy znają go już praktycznie na wylot. Jedno okrążenie ma długość 4655 metrów i prowadzi przez 16 zakrętów. 1.21.670 to rekordowy czas, wykręcony przez Kimiego Raikkonena w Ferrari z 2008 roku. Najwięcej, bo aż 6 razy triumfował tutaj Michael Schumacher.

Dobór opon

W Hiszpanii zobaczymy trzy najtwardsze mieszanki opon przygotowanych na ten sezon przez firmę Pirelli. Będą to komplety oznaczone jako C1 (twarde – białe), C2 (pośrednie – żółte) oraz C3 (miękkie – czerwone). Jest to dosyć konserwatywny wybór, w związku z czym opony oznaczone białym kolorem prawdopodobnie nie będą używane praktycznie w ogóle. Najlepiej świadczy o tym fakt, że jedynie kierowcy McLarena zdecydowali się zabrać ze sobą więcej niż 2 komplety tego ogumienia. Kierowcy stawiają głównie na softy. Od 7 do 9 kompletów tych opon będą mieli do dyspozycji w najbliższy weekend. Jeżeli chodzi o opony pośrednie, z dwóch świeżych zestawów skorzystają m.in. Leclerc czy Hulkenberg, a na aż 5 pokusił się George Russell.

Zapowiedź GP Hiszpanii 2019 - dobór opon
Pirelli

Harmonogram

Piątek 10 maja 2019 roku

11:00 – 12:30 – pierwszy trening

15:00 – 16:30 – drugi trening

Sobota 11 maja 2019 roku

12:00 – 13:00 – trzeci trening

15:00 – 16:00 – kwalifikacje

Niedziela 12 maja 2019 roku

15:10 – wyścig

Tagi

Oktawian Sadlak

Jestem redaktorem serwisu od sierpnia 2017 roku. Motorsportem interesuję się odkąd pamiętam. Mój konik to Formuła 1 oraz karting. | Kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close