F1

Bottas potwierdzony przez Mercedesa jako kierowca etatowy na 2020 rok

Bottas potwierdzony przez Mercedesa jako kierowca etatowy na 2020 rok

Mercedes-AMG Petronas Motorsport potwierdził dziś, że skorzystał ze swojej opcji i przedłużył kontrakt z Valtterim Bottasem na sezon 2020.

Valtteri Bottas dołączył do Mercedes-AMG Petronas Motorsport w 2017 roku i odegrał kluczową rolę w zwycięstwie zespołu w mistrzostwach konstruktorów w ciągu ostatnich dwóch sezonów.

30-letni Fin jest obecnie na drugim miejscu w klasyfikacji mistrzostw świata z wynikiem 188 punktów. Podczas pobytu w Mercedesie z drużyną zdobył pięć zwycięstw w wyścigu i dziesięć pole position.

Valtteri Bottas po ogłoszeniu go na 2020 rok:

Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z bycia częścią zespołu przez czwarty sezon i pragnę podziękować każdemu członkowi zespołu i zarządowi Mercedesa za zaufanie i wiarę we mnie. Moje wyniki z każdym rokiem stają się coraz lepsze i jest to świetny sposób na rozpoczęcie drugiej połowy 2019 roku. Moim ogólnym celem jest zostać mistrzem świata w Formule 1. Wierzę, że na papierze i z mojego doświadczenia z zespołem Mercedes jest najlepszą opcją dla mnie, aby osiągnąć ten cel w 2020 roku.

 

Toto Wolff o postawieniu na Fińskiego kierowcę:

W 2019 roku postawiliśmy Valtteriemu wyzwanie, by powrócić jeszcze mocniej niż widzieliśmy go w pierwszej połowie 2018 roku – i osiągnął to, osiągając naprawdę imponujące wyniki na początku sezonu w tym roku. Mimo, że była to jego jak dotąd najbardziej udana pierwsza połowa mistrzostw, jest głodny na więcej i jest zdeterminowany, aby nadal doskonalić i podnosić swój poziom. To jest postawa, jakiej oczekujemy od wszystkich członków naszego zespołu. Cieszę się, że pozostanie z drużyną przynajmniej przez kolejny sezon – i nie mogę się doczekać, aż podniesie poprzeczkę jeszcze bardziej”.

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Close
Close
Close