F1

BMW nie jest zainteresowane powrotem do Formuły 1 od 2021 roku

BMW nie jest zainteresowane powrotem do Formuły 1 od 2021 roku

Portal planetf1.com informuje, że niemiecki producent samochodów nie jest zainteresowany powrotem do robienia silników do F1 bądź stworzenia własnego zespołu.

BMW wykupiło w 2006 roku zespół Saubera i występował pod nazwą BMW Sauber. Był to dosyć udany debiut, bo zespół ten zajął w klasyfikacji generalnej 5 miejsce oraz zdobył dwa podia (w tym jedno wywalczone przez Roberta Kubicę we Włoszech).

Najbardziej udany był jednak dla nich sezon 2008. Zaczęli oni z bardzo dobrym bolidem, co poskutkowało jedynym zwycięstwem zespołu BMW w F1 (w Kanadzie, wygrał wtedy Robert Kubica, który został wtedy liderem klasyfikacji generalnej kierowców).

Potem zespół zaczął się sypać po tym, jak bolid z 2009 roku okazał się być bardzo niekonkurencyjny. BMW wycofało się ze sportu pod koniec tego sezonu, sprzedając drużynę z powrotem założycielowi Peterowi Sauberowi.

Obecnie BMW, podobnie jak wielu ich rywalizujących producentów samochodów, skupia się na Formule E z zespołem Andretti po połączeniu się w 2018 roku.

Nowe przepisy będą wprowadzane do Formuły 1 od 2021 r., aby uczynić serię bardziej konkurencyjną i przystępną cenowo, ale to nadal nie interesuje BMW, ponieważ uważają, że technologia F1 nie ma związku z technologią samochodów drogowych.

W rozmowie z Auto Bild szef Jens Marquardt, szef BMW, powiedział:

„Hybrydowa turbosprężarka V6 nie ma nic wspólnego z tym, co robimy w produkcji samochodów (drogowych). Z technicznego punktu widzenia mówię czapki z głów przed tym, co robią w Formule 1, ale technologia nie ma znaczenia dla drogi”.

Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close