F1

Binotto: „Są nadzieje związane z tym, że zobaczymy Micka w Ferrari w 2023 roku”

Binotto: „Są nadzieje związane z tym, że zobaczymy Micka w Ferrari w 2023 roku”

W ostatnim czasie w wielu wywiadach Mattia Binotto często pytany jest o wielką nadzieję Ferrari, którą niezaprzeczalnie jest Mick Schumacher, który w przyszłym sezonie zadebiutuje w F1. Szef zespołu z Maranello przyznał, że ekipa wiąże z nim bardzo duże nadzieje, podał nawet wstępne daty jego możliwego transferu do Ferrari. Binotto wskazuje jednak na to, że wszystko będzie zależało od jego dyspozycji na torze, z czym wiążą się małe obawy ze strony zespołu.

Mattia Binotto:

„Pierwszy rok będzie dla niego bardzo ciężki. Jeśli popatrzymy na jego występy w F2 i F3, to zazwyczaj spisywał się on lepiej w drugim sezonie, nie w pierwszym. Mick z tego co zauważyliśmy uczy się wiele w pierwszym sezonie i staje się bardzo silny w drugiej połowie drugiego sezonu. To dlatego te dwa sezony będą dla niego bardzo ważne. Liczę na duży postęp w drugim sezonie w porównaniu do pierwszego.”

„Naprawdę wierzę, że pokaże jaki jest szybki w realiach F1 zarówno w kwalifikacjach jak i w wyścigu. Mam nadzieję, że pokaże bardzo mocne tempo wyścigowe i powtarzalność w przywożeniu dobrych wyników dla zespołu.”

Binotto wypowiadał się również bardzo mocno o planach jakie wobec Micka ma Scuderia Ferrari. Szef zespołu nawet w dniu prezentacji w swoim zespole Carlosa Sainza przyznał, że widzi Schumachera w Scuderii już w 2023 roku. Ta teza pokrywa się z dwuletnią umową Sainza z Ferrari. Czy to oznacza, że Carlos ma być jedynie opcją zamienną na czas oczekiwania na nową gwiazdę? Wszystko wskazuje na to, że będziemy musieli się dopiero o tym przekonać.

Mattia Binotto:

„Mick jest częścią akademii kierowców Ferrari i jak często powtarzam, ten program nie ma na celu doprowadzać kierowców do F1, ale ma on tworzyć kierowców, którzy pewnego dnia będą jeździć dla Ferrari. W pierwszym roku po przyjściu z F2 nie możesz wsiąść do „czerwonego samochodu”, bo jest to zbyt duża odpowiedzialność jak na kierowcę z tak małym doświadczeniem.”

„Dziś jest zbyt wcześnie aby o tym decydować, ale mogę to przyznać. Są nadzieje związane z tym, że zobaczymy Micka w Ferrari w 2023 roku.”


Źródła informacji: https://www.motorlat.comhttps://www.caranddriver.com

Więcej o F1 na naszym portalu przeczytacie tutaj – KLIK!

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *