F1

Binotto: „Leclerc nie będzie numerem 1”

Binotto: „Leclerc nie będzie numerem 1”

Po ogłoszonym w ubiegłym roku transferze Carlosa Sainza do Ferrari, dla wielu osób sprawą oczywistą było, że Charles Leclerc będzie pierwszym kierowcą stajni z Maranello. Po jakimś czasie wielu pracowników znajdujących się na wyższych stanowiskach, w wywiadach między wierszami informowało, że nie musi być to tak proste jak niektórym się wydaje. 

Ostatecznie sprawę wyjaśnił szef zespołu – Mattia Binotto dementując pogłoski, że kierowca z Monako będzie traktowany przez Włochów priorytetowo. Jego pierwsze słowa brzmiały niemal identycznie jak te Carlosa Sainza sprzed kilku miesięcy. „Leclerc nie będzie numerem 1. W kontrakcie nie ma żadnego punktu, mówiącego o tym, że Charles jest pierwszym kierowcą.” – rozpoczął Binotto.

“To ważne by mieć dwóch kierowców, którzy sprawdzają się równie dobrze w wyścigu. Chcemy by mieć najwięcej punktów jak tylko się da. Doskonale wiem, że aby spisywać się dobrze w mistrzostwach świata jako zespół, trzeba mieć dwóch równych reprezentantów w klasyfikacji kierowców”

Mattia Binotto

Duet idealny?

Jeśli chodzi o Leclerca, zdobył on lwią część punktów zgromadzonych na konto Ferrari w ubiegłym roku. Monakijczyk pokonał ówczesnego partnera z zespołu w stosunku 98 do 33 punktów. Przyszły kolega z ekipy Leclerca, jeżdżąc w McLarenie również pokonał jadącego w tych samych barwach Norrisa. W ich przypadku różnica wynosiła jedynie 8 punktów (105 do 97). W dalszej części rozmowy, Binotto wyraził swój szacunek do umiejętności Hiszpana:

„Mam nadzieję i jestem całkiem pewny tego, że Carlos pomoże nam w lepszym funkcjonowaniu zespołu jako całości. Jest doskonałym kierowcą. Myślę, żę jest jednym z tych, którzy kończą wyścigi bardzo często, a dodatkowo poprawia w niedzielę swoją pozycję względem kwalifikacji.”

Mattia Binotto

Ostatni segment wypowiedzi szefa Ferrari, dotyczył dotychczasowego doświadczenia Sainza w F1, które zważając na wiek Hiszpana było całkiem bogate. Przypominamy, że do tej pory jeździł on w Toro Rosso, Renault i McLarenie:

„Spędził wiele sezonów w różnych zespołach, co wiąże się z różnymi metodologiami w sensie pracy z inżynierami i ogólnego podejścia. Z pewnością Carlos będzie świeżym powiewem od tej strony, a my jesteśmy bardzo otwarci na jego sugestie. Spodziewam się, że będą doskonałymi partnerami wraz z Charlesem. Mam nadzieję, że dogadają się ze sobą dobrze i będą ciężko pracować. Nie musimy czekać na 2022 roku. Jestem przekonany, że już w najbliższym sezonie, będziemy beneficjentami dołączenia Carlosa do naszego zespołu.”

Mattia Binotto

Źródło: racefans.net

 

 

 

 

 

 



Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *