F1GP 70-lecia 2020

Binotto o strategii Vettela: „Nie ukaraliśmy Sebastiana”

Binotto o strategii Vettela: „Nie ukaraliśmy Sebastiana”

Sebastian Vettel zaliczył kolejny ciężki dla siebie wyścig. Startując z 11 pola już w pierwszym zakręcie spadł na ostatnią pozycję, żeby ostatecznie ukończyć wyścig na 12 miejscu. Niemiecki kierowca oskarżył też podczas wyścigu zespół, że popełnili błąd strategiczny i ściągnęli go na pit stop w złym momencie.

Z takiego obrotu spraw nie był zadowolony szef ekipy z Maranello, Mattia Binotto. Między panami od pewnego czasu iskrzy ze względu na sprawy kontraktowe. Oto, co powiedział Mattia po dzisiejszych zmaganiach dla telewizji Sky Sports Italia:

„Ściągnęliśmy Seba na pierwszy pit stop o kilka okrążeń wcześniej, wypuszczając go za Kimim Raikkonenem, ale wiedzieliśmy, że szybko odzyska swoją pozycję na torze i pozwoli Charlesowi Leclercowi kontynuować swój powrót. Ogólnie rzecz biorąc, był to właściwy wybór dla zespołu. Myślę, że nie ukaraliśmy Seba naszym wyborem. Od razu odzyskał swoją pozycję wyprzedając Kimiego. Nie zdołałby podciąć Kvyata, ponieważ mieli takie same tempo, a po podcięciu Sainza dotarł na P12 a i tak zakończyłby na 12 pozycji. Jego wyścig (Vettela) skompromitował się już na początku i myślę, że to zaważyło bardziej na wyniku niż strategia”.

 

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *