F1

Aston Martin usatysfakcjonowany po spotkaniu z FIA

Aston Martin usatysfakcjonowany po spotkaniu z FIA

Aston Martin zdaje się być największym poszkodowanym tegorocznych regulacji dotyczących aerodynamiki. Jednak szef Brytyjczyków, Otmar Szafnauer wyraził zadowolenie z faktu wysłuchania przez FIA i podjęcia odpowiednich kroków. Tak Amerykanin wypowiadał się po spotkaniach z federacją:

Otmar Szafnauer

Myślę, że w tym momencie jesteśmy całkiem zadowoleni, że wykonano wszystkie właściwe kroki. Nadal toczymy dyskusję, po prostu próbujemy odkryć, jakie zostały podjęte kroki, aby upewnić się, że zostanie to zrobione prawidłowo i sprawiedliwie, więc dlatego o tym dyskutujemy. Zespół dążył po prostu do tego by zrozumieć cały proces i mieć pewność, że jest on sprawiedliwy.

Nie tylko Aston Martin krytycznie wypowiadał się o nowych regulacjach. Poszkodowany może czuć się także zespół Mercedesa, którego bolid ma podobną konstrukcję do tego Astona Martina. Szef zespołu, Toto Wolff, uważa, że regulacje dotyczące tyłu i podłóg bolidu, miały w założeniu zredukować przewagę Mistrzów Świata nad resztą stawki. Szkoda jaką poniósł Aston Martin, była zdaniem Wolffa efektem ubocznym całego planu.

Podczas pierwszego wyścigu sezonu cała stawka była wolniejsza o około 1.6 sekundy w porównaniu do zeszłego roku, jak podaje portal racefans.net. Ale Aston Martin zaliczył zdecydowanie gorszy wynik, tracąc 2,2 sekundy. Na Imoli zielone bolidy również nie imponowały tempem. Stroll zdobył punkty, dojeżdżając na ósmym miejscu, ale Sebastian Vettel wycofał się z wyścigu po awarii skrzyni biegów. Szafnauer powiedział później, że zespół cały czas ciężko pracuje by zmniejszyć stratę do reszty.

Otmar Szafnauer

Wygląda na to, że musimy mocno się przyjrzeć tempu na pojedynczym okrążeniu. Tempo wyścigowe wygląda nieco lepiej. Mieliśmy tutaj suche warunki, mokre warunki, ludzi na różnych oponach, więc trudno powiedzieć Ale myślę, że Lance wykonał świetną robotę, dojeżdżając na ósmym miejscu. Niestety Seb miał problem ze skrzynią biegów i karę, więc to nie pomogło. Ale przejrzymy wszystkie dane i będziemy ciężko pracować, aby spróbować odzyskać prędkość.


Źródło informacji: racefans.net

Więcej o F1 na Rallypl przeczytacie tutaj – KLIK!

Juliusz Winiarek

Rajdami pasjonuję się...odkąd pamiętam, W redakcji od lutego 2019 roku. Prowadzę także własnego bloga, również o rajdowej tematyce ;)

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *