F1

Alexander Albon kierowcą Toro Rosso na sezon 2019!

Alexander Albon kierowcą Toro Rosso na sezon 2019!

Zespół Scuderia Toro Rosso ogłosił dziś, że drugim kierowca w ich zespole w sezonie 2019 będzie Alexander Albon. Młody 22-letni tajlandzki kierowca wyścigowy brytyjskiego pochodzenia ma za sobą bardzo dobry sezon w Formule 2, gdzie zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

’To niesamowite, że w przyszłym roku będę jeździł w Formule 1. Przez cały okres mojej kariery miewałem kilka wzlotów i upadków. W 2012 roku zostałem odrzucony w programie szkolenia młodych kierowców Red Bulla, przez co moja droga do F1 była o wiele trudniejsza. Przez ten cały czas bardzo ciężko pracowałem i starałem się dać w każdym moim występie 100% moich umiejętności’’. – Alexander Albon.

Zak Mauger / FIA Formula 2.

Alexander Albon w przyszłym sezonie miał występować w Formule w barwach zespołu Nissana, jak jednak informuje wiele źródeł, Albon miał w ostatnich dniach rozwiązać umowę z zespołem Nissana na rzecz startów w Formule 1. Partnerem zespołowym Albona w Toro Rosso będzie Rosyjski kierowca Danił Kwiat.

‘’Alexander pokazał się ze znakomitej strony w sezonie 2018, startując w Formule 2. W trakcie sezonu zdołał wygrać cztery wyścigi i ukończyć sezon na drugim miejscu, co jest wspaniałym wynikiem. Jazda jaką pokazał w Formule 2, upewnia nas w przekonaniu, że jest on gotowy na jazdę w Formule 1. W przyszłym sezonie dołączy on do Daniła Kwiata i mamy nadzieje, że ten duet będzie bardzo konkurencyjny na torze’’. – Franz Tost.



Wybrane dla Ciebie

Zobacz także
Close