F1GP ToskaniiGP Toskanii 2020

Albon po pierwszym podium: „Ten tor jest brutalny”

Albon po pierwszym podium: „Ten tor jest brutalny”

Alex Albon po raz pierwszy w swojej karierze zdobył podium Formuły 1. Musiał czekać na to 30 wyścigów. Po przyzwoitych kwalifikacjach wczoraj wydawało się, że dzisiaj będzie miał łatwy wyścig.

Rzeczywistość jednak okazała się inna i Taj stracił na starcie kilka pozycji, które ostatecznie udało mu się odrobić w tym szalonym wyścigu z dwoma czerwonymi flagami. Oto, co powiedział po swoim pierwszym podium w F1:

„Jestem naprawdę szczęśliwy i zajęło mi to trochę czasu, zanim się tu dostałem! To jest coś, o czym zawsze marzyłem i tak czy inaczej nie byliśmy w stanie tego osiągnąć (z Red Bullem), więc bycie tam dzisiaj jest czymś wyjątkowym. Naprawdę miło jest dać drużynie coś z powrotem po tym, jak wspierali mnie od pierwszego dnia i pokazałem, co potrafię. To był trudny wyścig i zdecydowanie nie należał do łatwych. Ten tor jest brutalny, zwłaszcza szybkie zakręty w drugim sektorze. Walczyliśmy po słabym starcie i wiedziałem, że muszę być agresywny, aby wykonać wszystkie manewry wyprzedzania, ale mieliśmy naprawdę dobry samochód i wiedzieliśmy, że bolid dobrze spisuje się na hamowaniu, więc wykorzystaliśmy to jako nasz atut. Kiedy zyskaliśmy dwie pozycje po ostatnim wznowieniu, byłem podekscytowany, ponieważ nie zamierzałem przepuścić okazji na podium, więc mocno naciskałem, aby utrzymać to trzecie miejsce i jestem bardzo podekscytowany dzisiejszym wynikiem. „

Czy Taj odbuduje się i zdoła dojeżdżać teraz regularnie na podium? Będzie o to ciężko ponieważ stawka jest wyrównana, a jego kolega zespołowy jest w wybitnej formie.

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *