AKTUALNOŚCI F1

Zespół Saubera zmienia nazwę na Alfa Romeo Racing

Zespół Saubera zmienia nazwę na Alfa Romeo Racing

Zespół Sauber od sezonu 2019 będzie startował w Formule 1 pod nową nazwą – Alfa Romeo Racing. Zmiana ta jest rezultatem coraz większej współpracy Alfy Romeo ze szwajcarską ekipą, z którą jest związana od 2018 roku. Zmiana ta nie ma wpływu na zarząd ekipy z Hinwil, który pozostaje bez zmian. Alfa w dalszym ciągu pozostaje tylko i wyłącznie sponsorem tytularnym. Alfa Romeo w przeszłości posiadała swój zespół F1.W latach 1950-1951 wywalczyli oni dwa mistrzostwa świata. W latach 1979-1985 startowali bez większych sukcesów.

Szef zespołu Frederic Vasseur:

‘’Miło jest nam ogłosić, że w sezonie 2019 ekipa Saubera będzie startowała pod nową nazwą-Alfa Romeo Racing. Dzięki współpracy z Alfą Romeo od 2018 roku nasza ekipa poczyniła ogromny postęp pod kątem technicznym, sportowym oraz komercyjnym. Dzięki ciężkiej pracy mogliśmy zobaczyć w trakcie ubiegłego sezonu znaczną poprawę naszej formy, co na pewno nakręcało każdą osobę z naszego zespołu do jeszcze cięższej pracy.’’

Głos w tej sprawie zabrał również Dyrektor generalny grupy Fiat Chrysler Automobiles-Michael Manley.

Dyrektor generalny grupy FCA Michael Manley:

‘’Współpraca z zespołem Saubera jest dla nas czymś niezwykłym. Postaramy się do zespołu wprowadzić to, co Alfa Romeo może zaoferować najlepszego. Znakomitą myśl techniczną oraz Włoską finezję do sportów motorowych. Dzięki dwóm świetnym kierowcom, którzy będą reprezentować ekipę Saubera w 2019 roku, możemy być spokojni o wysoki poziom w każdym wyścigu.”

Tagi

Podobne

Close