AKTUALNOŚCI F1Barcelona 2019Testy, Barcelona

Tost: Jesteśmy optymistycznie nastawieni

Tost: jesteśmy optymistycznie nastawieni

O godzinie 11:00 w hospitality zespołu Scuderia Toro Rosso odbyło się spotkanie z szefem teamu – Franzem Tostem. Zebrani dziennikarze pytali Austriaka między innymi o skład swoich kierowców oraz cele na sezon 2019. Tost stwierdził, że jest pełen optymizmu biorąc pod uwagę wybór Kviata oraz Alona. Odnosząc się do sytuacji Rosjanina, stwierdził:

„W Formule 1 sprawy toczą się tak szybko, że zdaje mi się jakby Danił przez cały czas był z nami. Podczas testów w Abu Dhabi, kiedy wszedł do garażu i znał wszystkich w zespole, wydawało się jakby przez cały ten czas był członkiem ekipy.”

Austriak odniósł się również do kwestii nowych regulacji technicznych na sezon 2019 które jego zdaniem powinny znacznie ułatwić wyprzedzanie:

„Uproszczona konstrukcja przedniego skrzydła sprawi, że samochody będą wolniejsze w zakrętach i szybsze na prostych, co sprawi też, że hamowanie znacznie się wydłuży.”

Szef zespołu po raz kolejny stwierdził, że zimowe testy powinny być organizowane a Abu Dhabi:

„Rano było tu cholernie zimno. Testy w takich warunkach nie dostarczają pełnych danych o zachowaniu bolidu podczas znacznie cieplejszych weekendów wyścigowych.”

FOTO Prezentacja – Scuderia Toro Rosso STR14

Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close