AKTUALNOŚCI F1

„Fundamentalny” problem Williamsa

George Russell, tegoroczny debiutant w Formule 1 zdradził, że jego zespół znalazł fundamentalną przyczynę słabej dyspozycji tegorocznego bolidu. Podczas pierwszej rundy sezonu 2019, dwa bolidy zespołu ROKiT Williams Racing ustawią się w ostatnim rzędzie na prostej startowej, ze sporą stratą do poprzedzających je ekip.
Po zakończeniu sesji kwalifikacyjnej, Russel powiedział:

„Jest jeden fundamentalny problem, ale nie chcę mówić o nim publicznie. Rozumiemy czym on jest, ale to nie znaczy, że możemy obudzić się w poniedziałek rano i to naprawić. Aby zmienić coś tak fundamentalnego, potrzeba miesięcy rozwoju, pracy w symulatorze i pracy projektantów nad tym, jak to zrobić, i to właśnie należy zrobić w tej chwili.”

W ocenie Russela, rozwiązanie tego problemu powinno dać Williamsowi szansę na podjęcie walki z ekipami środka stawki:

„Myślę, że po rozwiązaniu tego fundamentalnego kroku nastąpi duży skok. Prawdopodobnie nadal będziemy na końcu siatki, ale z szansą na walkę, a nie tak, jak w tej chwili. Faktem jest, że nie mamy żadnej nadziei, ponieważ jesteśmy zbyt daleko w tyle”.

Bardziej powściągliwy w ocenie sytuacji swojego zespołu pozostaje jednak Robert Kubica:

„W zeszłym roku myślę, że wiedzieliśmy nawet wcześniej, co stanowi podstawowy problem samochodu i przez cały rok pozostawał on mniej więcej taki sam.

Prawdopodobnie dlatego, że jestem bardziej doświadczony, nigdy nie powiem, że zajmie to dwa lub trzy miesiące. Nikt nie wie. Mam nadzieję, że zajmie to tylko dwa lub trzy miesiące, ale nie mogę tego powiedzieć. Nie wiem”

Źródło: Autosport.com

Tagi

Wybrane dla Ciebie

Close
Close