AKTUALNOŚCI F1F1

Formuła 1 w TVP?

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl Telewizja Polska jest zainteresowana kupnem sublicencji do transmisji F1 od Cyfrowego Polsatu który jest właścicielem Eleven Sports (aktualny nadawca F1 na terenie Polski).

W interesie wszystkich jest to, żeby sponsoring Orlenu miał przełożenie na otwartą antenę TVP. Jesteśmy w kontakcie z Polsatem – mówi Jacek Kurski dla wirtualnemedia.pl

Jednym z głównych sponsorów Williamsa jest państwowa spółka PKN Orlen. Dzięki finansowemu wsparciu ze strony Orlenu Robert Kubica mógł wrócić do Formuły 1.

Skoro największa firma państwowa Orlen wspiera ten projekt to w interesie wszystkich – państwa, Orlenu i Williamsa, jest to, żeby ten sponsoring miał przełożenie na otwartą antenę TVP. Jesteśmy w kontakcie z Polsatem – tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski.

Jacek Kurski nie chciał zdradzić portalowi na jakim etapie są rozmowy z Polsatem ale powiedział że Cyfrowy Polsat jest zainteresowany sprzedażą sublicencji.

Jest wola, ale trzeba dograć pewne szczegóły techniczne

Jak informuje wirtualnemedia.pl – wyścigi Formuły 1 trafią prawdopodobnie na antenę TVP Sport, chyba że – jak zaznacza prezes Telewizji Polskiej – Robert Kubica będzie wygrywał. Wtedy zawody mogą być transmitowane nawet przez Jedynkę lub Dwójkę. –

Sam fakt podniesienia się i powrotu Roberta Kubicy jest warte pokazania w TVP, niezależnie od wyniku sportowego. Ale najpierw trzeba dogadać się z Polsatem – dodaje.

Na ten moment pozostaje też pytanie czy TVP będzie chciała transmitować wszystkie sesje podczas weekendu wyścigowego czy tylko kwalifikacje i sam wyścig.

Tagi

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Podobne

Close