AKTUALNOŚCI F1

Brendon Hartley dołącza do Ferrari!

Brendon Hartley dołącza do Ferrari!

Były kierowca Toro Rosso – Brendon Hartley, w sezonie 2019 będzie pełnił funkcje kierowcy symulatora w ekipie z Maranello. Nowozelandczyk wraz z zakończeniem sezonu 2018 stracił swoją posadę w juniorskim zespole Red Bulla.

Nowozelandczyk dołączył tym samym do trzech pozostałych kierowców Ferrari, którzy w nadchodzącym sezonie będą pracować na symulatorze. Trzej pozostali zawodnicy to: Pascal Wehrlein, Antonio Fuoco i Davide Rigon.

Mattia Binotto

„Bardzo cieszę się z faktu, iż do naszego zespołu dołączyło czterech wspaniałych i niezwykle doświadczonych kierowców. Wszyscy spełniają oni wymagania, jakie są potrzebne do efektywnej pracy w symulatorze. Posiadają świetne wyczucie pojazdu oraz mają znakomitą wiedzę techniczną, co na pewno przełoży się na rozwój bolidu w trakcie sezonu.”

Antonio Fuoco jest podopiecznym Ferrari Driver Academy, startującym w F2. Z kolei Davide Rigon to kierowca symulatora Ferrari od roku 2014. Rolę kierowcy rozwojowego dzieli on ze startami za kierownicą samochodów GT oraz wyścigami WEC gdzie z ekipą AF Corse Ferrari zdobył cztery tytuły mistrzowskie.

Źródło: Scuderia Ferrari

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close