F1GP ToskaniiGP Toskanii 2020

72 tor w historii F1 i 1000 GP Ferrari – zapowiedź GP Toskanii

72 tor w historii F1 – zapowiedź GP Toskanii

W ten weekend F1 zawita na nowym torze, na którym nie rozgrywano jeszcze GP Formuły 1. Będzie to Włoski tor Mugello, który położony jest w malowniczej Toskanii. Będzie to wyjątkowe Grand Prix nie tylko ze względu na nowe miejsce, ale także dzięki GP nr. 1000 dla zespołu Scuderia Ferrari, najstarszego i najbardziej utytułowanego zespołu w całej stawce.

Mugello pomimo przeprowadzania pierwszego Grand Prix nie jest nowością dla wszystkich kierowców F1, ponieważ mieli okazję jeździć tutaj w niższych seriach bądź podczas testów. Ostatnio testy F1 były przeprowadzane na torze w Mugello w 2012 roku a najszybszy był tam Romain Grosjean, który obecnie jeździ dla zespołu Haas.

Poniżej kilka przydatnych liczb związanych z najbliższym Grand Prix:

Długość toru: 5,245 km

Okrążenia: 59

Dystans wyścigu: 309,455 km

Liczba zakrętów: 15

Mieszanki opon na Grand Prix: C1, C2, C3

Największa prędkość w historii: 356 km/h (Andrea Dovizioso, MotoGP)

Mugello Circuit

Tor jest bardzo szybki i ma bardzo dużo szybkich zakrętów, przez co opony będą narażone na wysokie zużycie, stąd najtwardszy dobór opon przez Pirelli. Najbardziej narażona na zużycie będzie przednia lewa opona tak samo, jak miało to miejsce podczas GP Wielkiej Brytanii.

Najlepszym miejscem do wyprzedzania na torze będzie zakręt numer 1, ponieważ prosta startowa ma ok. 800m metrów długości i jest jedną z najdłuższych w sezonie. Będzie tam też jedyna strefa DRS na tym torze.

1000 GP Scuderii Ferrari

Włoski zespół znalazł się w ciężkim położeniu w sezonie 2020, ponieważ na ten moment są dopiero na 6 miejscu w tabeli konstruktorów i radzą sobie coraz gorzej. Jednym pozytywnym akcentem tego weekendu może okazać się nowe malowanie Ferrari, które nawiązuje do ich pierwszego samochodu w F1 z 1950 roku w kolorze burgundowej czerwieni.

Statystyki Scuderii Ferrari po 999 GP w F1:

Tytuły konstruktorów: 16

Tytuły kierowców: 15

Najwięcej tytułów: Michael Schumacher (7)

Zwycięstwa: 238

Pole Positions: 228

Podium: 772

Najszybsze okrążenia: 256

Zdobyte punkty: 20 373.6

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *