AKTUALNOŚCI

Virgin Australia Supercars Championship powraca do Motowizji już w ten weekend!

 

Ponad 4 miesiące czekaliśmy na kolejne wyścigi australijskiej serii Supercars. W najbliższy weekend Motowizja pokaże najlepszych kierowców Australii i Nowej Zelandii, rywalizujących na torze Sydney Motorsport Park.

Sezon 2020 Virgin Australia Supercars Championship rozpoczął się pod koniec lutego na ulicznym torze w Adelajdzie. W dwóch wyścigach zwycięstwa odnieśli Jamie Whincup oraz Scott McLaughlin. Kolejna runda miała odbyć się w Melbourne wraz z Grand Prix Australii Formuły 1, jednak została ona odwołana z powodu pandemii koronawirusa.

Sydney Motorsport Park miało być areną zmagań Supercars Championship w sierpniu podczas nocnej rundy – ta została jednak przełożona na koniec sezonu. W 2019 roku tor przeszedł modernizację. Kierowcy wrócą tam po rocznej przerwie.

Motowizja będzie transmitować dwa wyścigi rundy BP Ultimate Sydney SuperSprint – sobotni o godzinie 7:20 oraz niedzielny o godzinie 6:25.

W ten weekend widzów Motowizji czekają też podwójne emocje związane z NASCAR Cup Series. Amerykańska seria wyścigowa zaliczy dwa wyścigi w ciągu dwóch dni na Pocono Raceway znanym z tego, że jest jedynym owalem w kalendarzu mającym nie cztery, ale trzy zakręty. Transmisje w sobotę o 21:30 i niedzielę o 22:00.

VASC 2020 Sydney Motorsport Park – transmisja wyścigu 1 – 27 czerwca, sobota, godz. 7:20
VASC 2020 Sydney Motorsport Park – transmisja wyścigu 3 – 28 czerwca, niedziela, godz. 6:25

NASCAR CUP SERIES 2020 Pocono Raceway – transmisja wyścigu 1 – 27 czerwca, sobota, godz. 21:30
NASCAR CUP SERIES 2020 Pocono Raceway – transmisja wyścigu 2 – 28 czerwca, niedziela, godz. 22:00
NASCAR CUP SERIES 2020 Pocono Raceway – podsumowanie wyścigu 1 – 30 czerwca, wtorek, godz. 22:00

Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close