AKTUALNOŚCIF1

Toto Wolff o zakończonych testach przedsezonowych

Toto Wolff o zakończonych testach przedsezonowych

Toto Wolff w jednym z wywiadów podsumował przedsezonowe testy F1, które odbyły się w ostatni weekend w Bahrajnie. Według Toto testy te były bardzo ważne dla ekipy Mercedesa, ponieważ pozwoliły wykryć problemy W12 jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Przypomnimy, że w trakcie tych testów Mercedes zmagał się m.in. z problemami ze skrzynią biegów, które zabrały ekipie część czasu przeznaczoną na jazdę po torze.  

Pomimo dość pozytywnych wyników na koniec testów, Wolff podkreśla, że będzie się martwił o ich tempo w początkowych częściach sezonu.

Toto Wolff

„Zawsze się martwię, czasami z właściwych powodów, czasem z niewłaściwych. Testy przed sezonem są zawsze ekscytujące, ponieważ zawsze znajdujesz wtedy jakieś „włosy w zupie” – rzeczy, które nie są dobre. Tym razem mieliśmy sporo problemów w pierwszych dniach.”

Zarówno kierowcy, jak i niektórzy z inżynierów wyrazili po testach zaniepokojenie problemami W12. Valtteri Bottas przyznał nawet, że wolałby aby samochód przeszedł testy jeszcze przed wyjazdem do Bahrajnu, w celu wyeliminowania problemów. Wolff jednak nie do końca zgadza się z tymi głosami i nadal popiera decyzję o opuszczeniu testów rozruchowych nowego bolidu.

Toto Wolff

„To nie jest kwestia jakiegoś samozadowolenia. Są powody, dla którego tak niewiele ekip zdobywa mistrzostwa świata lub robi to parę razy z rzędu. Taka organizacja musi być cały czas energiczna i zmotywowana, a to nie jest łatwe do osiągnięcia.

Testy rozruchowe jeśli zostaną wykonane w odpowiednich warunkach, mogą pozwolić zrozumieć bolid nieco bardziej. Z drugiej strony nasze niepowodzenia w pierwszych dniach nie wynikały z decyzji o odpuszczeniu testów rozruchowych.”

Toto Wolff wyjawił również, że przez najbliższe dni ekipa będzie bardzo mocno pracowała nad tym aby jak najlepiej wykorzystać dane zebrane podczas testów. Będzie to bardzo ważne zadanie w kontekście możliwej walki w tym sezonie z dobrze zapowiadającym się przeciwnikiem w postaci ekipy Red Bulla.

Toto Wolff

„Na liście zadań znajduje się teraz przetwarzanie danych. Chcemy zrozumieć gdzie wypadliśmy dobrze a gdzie nie, gdzie mieliśmy informacje pokrywające się z naszymi symulacjami i testami w tunelu, a gdzie nie, i ogólnie rzecz biorąc, jest to jak spanie jednocześnie rozmyślając nad jakąś sprawą. Następnego dnia budzisz się już z większą ilością wiedzy.”


Źródło wypowiedzi: https://www.formula1.com

Więcej o F1 na Rallypl przeczytacie tutaj: KLIK!

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *