AKTUALNOŚCIRALLYCROSS

Tomasz Kuchar w OPONEO MPRC 2019!

Do czterech razy sztuka? To pytanie będziemy sobie zadawać w sezonie 2019 w kontekście Tomka Kuchara, który poinformował, że podejmuje wyzwanie obrony tytułu mistrza Polski w rallycrossie. Przypomnijmy, że kierowca z Wrocławia zdobywał mistrzostwo już trzy razy z rzędu – w debiutanckim sezonie 2016 (za kierownicą Subaru Imprezy), w 2017 roku (w Citroenie C4) oraz w sezonie 2018, kiedy to ścigał się Peugeotem 208 RX. Właśnie tym samochodem QHR ruszy na rallycrossowe tory w sezonie 2019, który startuje już 6 kwietnia w Słomczynie.

W zmaganiach na torach w Toruniu, Słomczynie i na Litwie, Tomasza Kuchara wspierać będą znani już rallycrossowym kibicom Partnerzy: Circle K Polska, Motul Polska, NGK i Harvest. Do tego grona dołączył krajowy lider na rynku izolacji budowlanych i dociepleń – Termo Organika.

– „Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść”, „Ciągnie wilka do lasu”, „Trzeba iść za ciosem”, „Zwycięskiego składu się nie zmienia” – mógłbym mnożyć porzekadła, przysłowia i powiedzenia, które doskonale ilustrują, co działo się w mojej głowie od zakończenia sezonu 2018. Dzisiaj wiem, że decyzja mogła być jedna. Kocham rywalizację i adrenalinę. Rallycross dostarcza jednego i drugiego w zdecydowanie większej dawce niż inne dyscypliny. Peugeot 208 RX daje niewiarygodną frajdę z jazdy, a wiem, że jeszcze nie odkryłem pełni jego możliwości. Konkurenci zbroją się i szlifują formę, szykuje się sezon z nowymi nazwiskami i super furami. Doskonale, lubię wyzwania! Tym razem będzie jeszcze trudniej, ponieważ wciąż wracam do pełnej sprawności po operacji rekonstrukcji stawu skokowego. Mimo to nie będzie chyba niespodzianką, jeśli powiem, że interesuje mnie dopisanie na swoim koncie czwartej mistrzowskiej gwiazdki – deklaruje Tomasz Kuchar przed rozpoczęciem tegorocznej rywalizacji.

 Pewnie część kibiców widzi logotypy naszych Partnerów przede wszystkim na samochodzie, moim kombinezonie i kasku. Tymczasem intensywnie pracujemy przez cały rok także poza rallycrossowymi torami. Dzięki Akademii Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara i genialnej infrastrukturze najnowocześniejszego w Polsce ośrodka doskonalenia techniki jazdy Driveland, walczymy ręka w rękę o poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Szkolimy, ćwiczymy, edukujemy. Realizujemy akcje społeczne, jak choćby współpraca przy skierowanym do dzieci programie edukacyjnym „Drogowe ABC”, który jest wspólną inicjatywą Circle K Polska i Polskiego Czerwonego Krzyża. Nie lubię i nie stosuję półśrodków. Interesują mnie tylko najlepsze możliwe rozwiązania i najlepsza jakość. Niemal ćwierć wieku pracuję na swój wizerunek i to przynosi doskonałe efekty. To co dzieje się w moim życiu, zwłaszcza w ostatnich kilku latach, świadczy o tym (tu przepraszam za nieskromność), że przyjąłem słuszną strategię. Jestem dumny z faktu, że tak potężne marki jak Circle K, Motul czy Termo Organika darzą zaufaniem mnie i mój zespół. Dziękuję im za to ogromnie. Postaram się odwdzięczyć najlepiej, jak potrafię – mówi trzykrotny mistrz Polski w rallycrossie i wielokrotny triumfator rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

 

– Jako firma, bardzo cenimy uzdolnionych przedstawicieli motosportu – dziedziny, która jest niezwykle bliska naszej działalności. Dzięki współpracy z Tomkiem Kucharem mamy możliwość uczestniczenia w rozwoju ekscytującej dyscypliny, jaką jest rallycross. Obserwowanie jego sukcesów w ubiegłym roku było dla nas przyjemnością. Tomkowi życzymy sukcesów także w nadchodzącym sezonie. Mamy nadzieję, że logo Circle K i tym razem przyniesie mu szczęście – podsumował Rafał Droździak, Dyrektor ds. Komunikacji i Marketingu w Circle K Polska.

Po wielu latach owocnych startów w rajdach samochodowych Tomasz Kuchar zadebiutował w rallycrossie w 2016 i szybko odnalazł się w nowej dla siebie dyscyplinie. W pierwszym roku startów, za kierownicą Subaru Imprezy, udało mu się pokonać całą krajową czołówkę i wywalczyć swój pierwszy tytuł. Rok później popularny „QHR” przesiadł się do Citroena C4 RX, w którym to wygrał 5 z 7 rozegranych rund w sezonie 2017. To dało mu drugie mistrzostwo Polski w rallycrossie, jednak wrocławianin nie zamierzał zwalniać i rok 2018 spędził w kolejnym nowym samochodzie – Peugeocie 208 RX. Już od inauguracyjnych zawodów Kuchar skutecznie wykorzystywał potencjał nowego auta, wygrywając pięć pierwszych rund, w których zdobył łącznie 129 punktów. Co prawda podczas przedostatniej imprezy sezonu Tomek zakończył dramatyczny finał z przebitą oponą i nie mógł walczyć o szóste zwycięstwo, jednak jego przewaga punktowa była wystarczająco duża, aby przypieczętować tytuł na jedną rundę przed końcem.

Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Close
Close