AKTUALNOŚCIRAJDYWRC

Suninen szczerze o swojej przyszłości w WRC

Suninen szczerze o swojej przyszłości w WRC

Teemu Suninen w jednym z ostatnich wywiadów wypowiedział się na temat swojej sytuacji w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Fin, który ostatnie trzy sezony spędził w ekipie M-Sportu nadal pozostaje bez umowy na nadchodzący sezon. Suninen przyznał również, że jego przyszłość w tym momencie jest niepewna.

Teemu Suninen dla Rallit:

„W takich momentach po prostu stoisz i patrzysz jak inni jeżdżą.

Wykonaliśmy swoją pracę i próbowaliśmy rozeznać się w temacie, czyli czym możemy pojechać w następnym roku. Nic więcej nie można teraz powiedzieć. Oczywiście jazda w WRC jest naszym celem.

Ważnym jest żeby pozostać w czołówce i uzyskiwać dobre wyniki, wygrywając przynajmniej z kolegami z zespołu. Później po roku po prostu znów rozejrzeć się w świecie rajdów i zobaczyć, czy nie ma dla nas jakiejś ciekawej możliwości.”

Teemu nie wyklucza również startów w klasie WRC2 w następnym sezonie. Fiński kierowca rozpoczynał swoją przygodę z M-Sportem od jazdy samochodem klasy R5, więc nie będzie to dla niego nowość. Suninen nie byłby jedynym kierowcą w tej klasie mającym doświadczenie w jeździe samochodami WRC, ponieważ w tej klasie zobaczymy takich kierowców jak Andreas Mikkelsen i Mads Ostberg. Co najważniejsze jednak, taki ruch pozwoliłby Finowi na pozostanie w Mistrzostwach Świata.

Teemu Suninen dla Rallit:

„Oczywiście, jazda jest niezbędna jeśli chcesz budować swoją karierę. Jedną z opcji jest jazda w WRC2 w następnym roku. Samochody (najwyższej kategorii) w 2022 roku będą zbliżone do aktualnych aut klasy R5. To nie byłaby aż tak zła opcja.

Nie wiem jednak czy byłaby to dla mnie tylko zniżka (budżetowa), czy jednak lepsze przygotowanie na następny sezon.”

Wszystko zależy również od tego, jakie plany będzie miał M-Sport. Suninen nie wyklucza również startów w głównych rundach cyklu WRC2 oraz pojedynczych rundach w samochodzie klasy WRC. Wszystko jednak nadal pozostaje niepewne, a według Fina decyzja zapadnie już niedługo.

Teemu Suninen dla Rallit:

„Oczywiście jest taka możliwość. Zobaczymy jednak co czas przyniesie. Priorytetem jest jazda w WRC, ale to też jest jakieś wyjście. […] Jeśli ma być jakieś oficjalne potwierdzenie, to już najpóźniej w następnym tygodniu będziemy testować. Będzie strasznie ciasno (w harmonogramie). […]”


Źródło informacji: https://www.rallit.fi/

Więcej o WRC na naszym portalu przeczytacie tutaj: KLIK!

Profil kierowcy:
Teemu Suninen

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *