AKTUALNOŚCIAKTUALNOŚCI WRC

Sordo wreszcie rozpocznie swój sezon!

Sordo wreszcie rozpocznie swój sezon!

Dani Sordo rozpocznie swój sezon w WRC podczas Rajdu Meksyku. Hiszpan powiedział że bardzo się cieszy, że nareszcie będzie mógł przystąpić do rywalizacji. W dwóch dotychczasowo rozegranych rundach Mistrzostw Świata zespół Hyundaia wystawił trzy egzemplarze i20 Coupe. Za sterami zasiadali Thierry Neuville, Sebastien Loeb i Andreas Mikkelsen. Teraz nadchodzi kolej Hiszpana.

Dani Sordo

„Cieszę się, że rozpoczynam mój pierwszy rajd WRC w tym sezonie. Bardzo uważnie śledziłem dotychzasowe rundy. Pozostałe załogi rozgrzewały się już w Monte Carlo i Szwecji, nawet w zimowych warunkach.”

Kierowca Hyundaia przyznał, że start za kierownicą i20 R5 w Rali Serras de Fafe był poniekąd przygotowaniem do Rajdu Meksyku.

Dani Sordo

„Czas zacząć nasz własny sezon! Carlos i ja wykorzystaliśmy start w Rali Serras de Fafe jako sposób przygotowania się do Meksyku. Mieliśmy udany weekend w Hyundaiu i20 R5. Wykorzystamy to doświadczenie, a także czwartkowy shakedown, aby szybko złapać prędkość. Postaramy się walczyć o podium. Meksyk to trudny rajd, ale lubię go. Cechuje go niesamowite wsparcie ze strony fanów.”

Kierowca Hyundaia w Rajdzie Meksyku wystartował do tej pory dziewięć razy. Najlepszym wynikiem Hiszpana było drugie miejsce w zeszłym roku.

Tagi

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close