AKTUALNOŚCIF1

Robertem Kubicą w zeszłym sezonie interesowało się aż 6 zespołów F1!

Robertem Kubicą w zeszłym sezonie interesowało się aż 6 zespołów w F1!

Robert Kubica w zeszłym sezonie, po ośmiu latach przerwy od ścigania wrócił do Formuły 1. Wszyscy znamy tą historię i niestety nie była ona dla polskiego kierowcy zbyt różowa, ponieważ trafił do najgorszego zespołu w stawce i ciągle dojeżdżał w ogonie stawki.

Mimo tego jego inżynieryjne know-how i zmysł do znajdowania słabych punktów w konstrukcji przekonywał wiele zespołów F1 do zatrudnienia go w swoich zespołach, czy to jako kierowcę rezerwowego, testowego czy nawet kierowcę symulatora. Jednak propozycja z Alfy była najlepsza dla niego i najbardziej konkretna. Oto, co Robert powiedział dla The F1 Magazine:

Domyślałem się, że pojawiają się w sieci publikacje łączące mnie z Haasem czy Racing Point. Co prawda były prowadzone rozmowy z tymi ekipami, choć w rzeczywistości aż sześć zespołów wykazywało zainteresowanie zaangażowaniem mnie w swoim zespole na 2020 rok, w innych rolach. Głównym powodem wyboru Alfy było to, iż dali mi możliwość połączenia jeżdżenia i testowania samochodu F1 z rywalizacją w innej serii.

Trzeba przyznać, że to dość optymistyczny prognostyk. Jeśli Kubica pokaże się z dobrej strony podczas prób, które dostanie w Alfa Romeo Racing ORLEN, to może powalczyć o miejsce w stawce na 2021 rok, ale oczywiście będzie to zadanie bardzo ciężkie. A tegoroczny sezon musi się odbyć, na co na razie się nie zapowiada.

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close