AKTUALNOŚCIF1

Renault F1 Team w sezonie 2021 zamieni się w Alpine F1 Team

Renault F1 Team w sezonie 2021 zamieni się w Alpine F1 Team

Renault ogłosiło już w tym sezonie, że zamierza pozostać w Formule 1 co najmniej do 2025 roku, a potwierdzeniem ich ambicji na ten okres miało być zatrudnienie Fernando Alonso. Na tym jednak nie koniec planów francuskiego koncernu na swój wyścigowy team. W dniu wyścigu o Grand Prix Włoch ogłoszono, że od sezonu 2021 będziemy oglądać ich pod nową nazwą i w nowych barwach.

Nowy dyrektor generalny grupy Luca De Meo przeorganizował ją tak, by skupić się na kluczowych markach – Renault, Dacii i Alpine, które produkuje sportowy samochód A110. W ramach tych zmian Cyril Abiteboul ma pomóc w promocji tej ostatniej marki, która znana jest z wyścigów Le Mans 24H czy rajdów. Nigdy wcześniej nie znalazła się jednak w Formule 1.

Od przyszłego sezonu nie będziemy zatem mieli w F1 zespołu Renault F1 Team, a Alpine F1 Team. Znane nam żółte i czarne barwy zastąpione zostaną przez kolory narodowe Francji – niebieski, czerwony i biały. Choć ekipa z Enstone zmieni nazwę, to Renault pozostanie nadal w pewien sposób w Formule – samochody będą bowiem napędzane silnikami hybrydowymi pod nazwą Renault E-TECH, produkowanymi w Viry-Chatillon.

Patronite

Abiteboul, który pozostaje na czele zmieniającego nazwę zespołu przyznał, że team jest bardzo zmotywowany do tego, by w nowych barwach zacząć stawać na podiach.

Ta zmiana przychodzi w kluczowym dla zespołu i sportu momencie. Alpine wniesie do padoku nowe barwy, ale także nowe wartości, w duchu rywalizacji z innych światów i francuskiej kreatywności. (…) Nowe ramy regulacyjne stworzą warunki dla bardziej sprawiedliwego sportu motorowego w zakresie redystrybucji dochodów; prostszego i bardziej postępowego zarządzania. Wprowadzenie ograniczeń budżetowych położy kres wyścigowi wydatków i pozwoli na ocenę zespołów pod kątem ich wartości sportowej. Alpine znalazło swoje miejsce w Formule 1 i może walczyć o zwycięstwa.

De Meo dodał zaś, że marka wniesie do sportu elegancje, piękno i zuchwałość.

Alpine to piękna marka, potężna i tętniąca życiem, która wywołuje uśmiech na twarzach swoich zwolenników. Wprowadzając Alpine, symbol francuskiej doskonałości, do najbardziej prestiżowych serii wyścigowych na świecie, będziemy kontynuować przygodę producenta w odnowionym sporcie.

Julia Wieczyńska

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. W redakcji od 2019 roku. Formułą 1 zafascynowana od dziecka, ale moja motorsportowa pasja rozszerza się z wiekiem także na inne serie.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *