AKTUALNOŚCI

Rajd Wisły w RSMP 2020!

Polski Związek Motorowy dwoi się i troi aby rozegrać wszystkie rundy RSMP 2020. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa nie ułatwia włodarzom zadania. Po przesunięciu Rajdu Świdnickiego na lipiec, rundą która miała rozpocząć zmagania zawodników w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski miał być Rajd Nadwiślański. Jednak impreza na Puławach została odwołana. Podobny los już w grudniu 2019 spotkał Rajd Dolnośląski. Wyjściem z sytuacji okazało się zastąpienie dolnośląskiego, słowackim Rajdem Koszyc, który miał kończyć rywalizację w ramach RSMP, jednak teraz to na Rajdzie Wisły poznamy mistrzowskie ekipy sezonu 2020. 

Komunikat, który opublikował wczoraj organizator na facebooku Rajdu Wisły nie pozostawia wątpliwości. Po pięcioletniej przerwie Rajd Wisły wraca do kalendarza RSMP. Tegoroczna edycja będzie stanowić także rundę RSMŚL. Pytanie jaka pogoda przywita zawodników. Przesunięcie na koniec listopada może zwiastować zimową rundę RSMP.

Długo na to czekaliśmy, ale udało się. Rajd Wisły wraca do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W porozumieniu z Polski Związek Motorowy, nasza runda zastąpić ma odwołany Rajd Nadwiślański. Data rozegrania zawodów zostanie przesunięta na koniec listopada. 66 Rajd Wisły będzie stanowić także ostatnią rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Jak niektórzy z Was się domyślili. Powyższa informacja była naszym żartem Prima aprilisowym ;). Z drugiej strony bardzo chcieli żeby Rajd Wisły wrócił do RSMP, a zawarte informacje o przesuwaniu, czy usuwaniu rajdów nie były prawdziwe.

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close